Dočkáme se mahou shounen anime?

Počátek žánru mahou shoujo se datuje do roku 1953, kdy začala vycházet manga Ribbon no kishi slavného mangaky Osamua Tezuky, která je považována za první svého druhu. Co na to ale magičtí chlapci (mahou shounen)? Některá anime se profilovala jako parodie na mahou shoujo žánr (např. Binan koukou chikyuu boueibu LOVE! nebo Mahou shoujo ore), ale teprve nejnovější crowdfundingový projekt, který byl minulou středu spuštěn na Kickstarteru, má za cíl tvorbu prvního ryze mahou shounen filmu.

Za tímto projektem, který potřebuje do konce dubna vybrat alespoň 4 milióny jenů (zhruba 850 tisíc korun), stojí anime producent Shouji Murahama. Cílem je vytvořit plnohodnotný protějšek k anime a manga sériím o magických dívkách a v tomto případě by se navíc mělo jednat o muzikálové provedení. Jako režisér by se mohl představit Kikuchi Katsuya (Oushitsu kyoushi heine), scénář by sepsala Yokote Michiko (Shirobako) a animaci by vedla Okuyama Suzuna (Oushitsu kyoushi heine). Prozatím je ale na účtu kampaně ani ne šestina cílové částky a budeme si tedy muset počkat minimálně do konce dubna, jestli alespoň první krok k cestě za mahou shounen anime bude úspěšný.

A jaký by měl být děj pilotního filmu? Na stránkách projektu se můžeme dočíst: Ti s rudýma očima jsou v tomto světě nenáviděni. Hlavní hrdina kvůli rudým očím ztratil matku a staršího bratra a také veškerou naději. Poté se mu náhle zjevil maskovaný muž a položil mu otázku: „Chceš změnit svět?“ Riel vstupuje do kouzelnické školy, otvírá své srdce maskovanému muži, postupně překonává diskriminaci a spřátelí se se svými spolužáky. Ale oči maskovaného muže planou temným plamenem z jistého důvodu… Tohle je příběh o lásce a odpuštění, opředený písněmi.

Zanechte komentář