Ojamajo Doremi oslaví dvacetiny filmem

V sobotu 23. března došlo na AnimeJapan k oznámení nové produkce z frančízy Ojamajo Doremi. Projektem bude film, jehož premiéry bychom se měli dočkat příští rok. Originální dobrodružství bylo nazváno „Hledání čarodějčina učně“ (Majo minarai o sagashite). Projekt vzniká k oslavám dvacátého výročí série, která se začala poprvé vysílat 7. února 1999. Na upoutávku se můžete podívat na konci článku. Vedle filmu byla oznámena i série šestadvaceti miniepizod nazvaná Ojamajo Doremi: Owarai gekijou. První devadesátivteřinová epizoda byla rovnou zveřejněna na oficiálním YouTube účtu Toei Animation. Druhé epizody se dočkáme 14. dubna a následující díly budou zveřejňovány vždy po dvou týdnech. Začátkem jara příštího roku nás čeká také vydání Ojamajo Doremi # v BD-boxu.

Tvůrčí tým filmu je pro sérii spojením starých známých i nadějných nováčků. Režie se ujali Satou Junichi a Kamatani Haruka. První jmenovaný byl spolurežisérem první Ojamajo Doremi série a vedle ní má na svědomí spoustu dalších shoujo seriálů. Kamatani patří k nejnadějnějším mladým tvůrcům ve studiu Toei Animation; znát ji můžeme například jako epizodní režisérku seriálu Tiger Mask W a pomocnou režisérku Eiga Precure Super Stars!. Scénář napsal Kuriyama Midori, další člen původního týmu. Návrhy postav nakreslil Umakoshi Yoshihiko, opět navrátilec z původního seriálu. Mimo něj se postaral o návrhy postav i k seriálům Mushishi a Casshern Sins. U nového Doremi filmu se ujal i povinností předního režiséra animace. Animační režisérkou se stala Nakamura Shouko, jež se postarala například o režii filmu Doukyuusei. Produkci vede Seki Hiromi, další z těch, co se podíleli na vzniku seriálu. Film vzniká pod střechou Toei Animation.

Holčička Harukaze Doremi má pocit, že se jí nic nedaří, na čemž možná bude něco pravdy, když se zatoulá do zchátralého obchodu vedeného starou čarodějnicí. Děvčeti se nedopatřením podaří z ježibaby udělat bezmocnou kouli zeleného slizu, což může odčinit jenom tak, že k ní vstoupí do učení, sama se stane čarodějkou a najde způsob, jak ježibabu odčarovat. Tento stav věcí moc dlouho nevydrží, když Doremi jednoho dne prohlédnou její kamarádky Fujiwara Hazuki a Senoo Aiko. Ale ono to nebude tak špatné, jelikož kamarádky se k děvčeti přidají a společně zažijí nejedno magické dobrodružství.

Zdroje: Natalie

Zanechte komentář