Ocenění nadějných manga titulů pro letošní rok

Největší japonský distributor e-knih, firma NTT Solmare, vyhlásila výsledky ankety Minna ga erabu!! Denshi comic taishou 2019 mezi čtenáři o tom, „které mangy by se mohly stát hitem v následujícím roce“. Webové stránky společnosti umožnily návštěvníkům vybrat až 36 titulů a následně byly uděleny ceny v několika kategoriích.

Hlavní cenu získala manga Lv999 no murabito (v překladu „Vesničan na úrovni 999“), která má předlohu ve stejnojmenných light novelách. Děj sleduje osudy hlavního hrdiny, jehož rodiče byli zabiti příšerami a dalšími lidmi. Tento muž chce své rodiče pomstít, všechny příšery vyhubit a zničit svět. Ovšem poté, co zachrání dceru pána démonů, se oba dva rozhodnou porazit ty, kteří v rukou drží osud tohoto světa.

Cena podle hlasování žen byla udělena dvěma titulům:
Kono otoko wa jinsei saidai no ayamachi desu od Kokonose Shiki (v překladu „Tento muž je největší omyl mého života“). Jedná se o romantickou komedii o ženě, která právě v baru zapíjí žal nad smrtí svého psa. Je při tom víc než hlučná a jeden z hostů jí jízlivě poradí, ať se zpije do němoty. S postupem času se jejich setkání stává horším a horším, načež žena navíc zjistí, že tento necitlivý host je ředitelem firmy, ve které pracuje.
Azfareo no sobayounin od Chitose Shiki (v překladu „Komorník z Azfareo“) je romantická fantasy o chrámové kněžce Rukuru, jejíž vesnice byla zničena. V rámci její práce se má kněžka starat o královského draka jménem Julius. Ze začátku ji drak děsí, ale s postupem času si na něj začíná zvykat a odhalovat jeho tajemství.

Hlasování mužské části vybralo následující dva tituly:
Oni o kau od Yoshikawa Keito (v překladu „Vychovej démona“) se odehrává v období Shouwa (1926–1989) v magickém zverimexu, ve kterém je možné zakoupit nejrůznější zvířata, k jejichž chovu jsou ale dodávány speciální pokyny.
Yuube wa o tanoshimi deshita ne od Kindaichi Renjuurou (v překladu „Doufám, že se ti spalo dobře“) je další romantická komedie, jejíž hlavní hrdina Powder je každodenním hráčem Dragon Quest X. Tento mladík musí jednoho dne nečekaně sdílet pokoj s jedním ze svých týmových spoluhráčů jménem Gorou. Oba ke svému nemalému údivu zjišťují, že jejich osobnosti (a pohlaví) v reálném světě jsou od těch herních značně odlišné.

Další kategorií byla jaoi manga a i zde byly uděleny dvě ceny:
Suki de gomen autora Okamoto Sakoru (v překladu „Promiň, miluji tě“). Kouta je zamilovaný do svého kamaráda z dětství Haruta, který je ale v současnosti známý jako velký playboy. Když se Kouta smiřuje s tím, že jeho láska nikdy nebude opětována, začíná se jejich vztah nečekaně postupně měnit.
Boku no omawari-san od Niyama (v překladu „Můj policista“). Hlavními hrdiny jsou obchodník po čtyřicítce Seiji a policejní důstojník Shin. Seiji býval policista v době Shinových středoškolských studií a už tehdy se do něj Shin tajně
zamiloval. I když je Shin přidělen do oblasti okolo Seijiho podniku, nevypadá to s jejich vztahem nadějně, dokud se obchodník mezi řečí nezmíní, že má zájem o stejné pohlaví.

Zdroje: ANN, Comic Solmare

Zanechte komentář