Kaijuu no kodomo uvidíme v kinech

Loni v létě byla oficiálně oznámena adaptace mangy Kaijuu no kodomo. Od té doby však nebyly prozrazeny žádné bližší informace. To se změnilo až nyní, kdy jsme se dočkali zveřejnění propagačního obrázku, první upoutávky, základních jmen tvůrčího týmu i hlasového obsazení a vedle toho rovněž data premiéry. Celovečerní film bude do kin uveden ještě letos, a sice v pátek 7. června. Snímek bude distribuovat společnost Touhou. Projekt režíruje Watanabe Ayumu, známý například režií mnoha filmů s Doraemonem a seriálem Nazo no kanojo X. Animační práce probíhají pod střechou STUDIO4℃.

Konishi Kenichi se ujal návrhů postav, postu předního režiséra animace i pomocného režiséra filmu. Konishi je odchovancem studia Ghibli, kde působil jako animátor. Rovněž se jako animační režisér výrazně podílel na několika filmech Kona Satoshiho. Návrhy postav v minulosti vytvořil například pro film Hagane no renkinjutsushi: Milos no seinaru hoshi. Vedoucím výpravy se stal Kimura Shinji, jehož práci známe z projektů Steamboy, Shashinkan a první série Kekkai sensen. Barevnou paletu vytvořila Itou Miyuki, jako tomu bylo i v případě snímku Žezelotebon.

CG režíruje Akimoto Kenichirou. Producentkou projektu je Tanaka Eiko, zakladatelka STUDIO4℃. Hudební doprovod složil Hisaishi Jou, jehož tvorbu jsme mohli slyšet ve filmech Arion, Princezna Mononoke a Příběh o princezně Kaguje. O zvukovou režii se stará Kasamatsu Kouji, který se podílel na Giovanniho ostrově a Mary a čarodějné květině.

Stejnojmennou předlohu z roku 2006 má na svědomí kreslíř Igarashi Daisuke. Titul byl publikován v dnes již zaniklém měsíčníku Ikki, který vydávalo nakladatelství Shougakukan. Manga vycházela až do podzimu roku 2011 a vydala na pět svazků. Dívka Ruka (Ashida Mana) se v místním akváriu setká se záhadnými chlapci Umim a Sorou (Ishibashi Hiiro a Kubodzuka Airu), kteří byli vychováni moroni. Všichni tři slyší záhadné volání moře. Tím však záhady nekončí, neboť do oceánu spadne meteorit a zároveň s tím z něj zmizí všechny ryby.

Zanechte komentář