Anime netradičně o netradičních požárnících

Taky jste jako malí milovali dráčka Soptíka? Že nevíte, o co jde? Ani jedno vám naštěstí nebrání v tom, abyste se těšili na nové anime z prostředí požárníků Enen no shouboutai. A podle všeho se jedná o opravdu netradiční téma, protože kromě filmu Megumi no daigo: Kajiba no baka yarou z roku 1999 se nám nepovedlo žádné podobné anime najít.

Jak jsme psali v novinkách na konci listopadu, anime adaptace se dočká stejnojmenná manga od Ookubo Atsushiho, který je známý hlavně jako autor velmi populárního Soul Eatera. Produkci dostalo na starost studio David Production (JoJo’s Bizarre Adventure, Hataraku saibou), režírovat bude Yase Yuuki (Mekakucity Actors), scénář napíše Yamato Haishima a Morioka Hideyuki (Kizumonogatari, Sayonara zetsubou sensei) vytvoří návrhy postav.

Předloha se odehrává ve fantasy světě, který se v mnoha ohledech podobá tomu našemu. Největším rozdílem je, že zde běžně dochází k záhadnému jevu lidských samovznícení. Někteří lidé po tomto vznícení prostě zemřou, jiní se promění v démony a někteří ho přežijí a probudí se v nich nějaká nadpřirozená schopnost související s ohněm. Poslední zmiňovaný případ potkal i protagonistu Shinru, který může nohama vytvářet a kontrolovat oheň. Příběh začíná ve chvíli, kdy se Shinra přidá k 8. speciální hasičské jednotce. Ta řeší následky samovznícení, včetně boje s démony.

Prozatím je venku jedna příjemně vypadající ukázka:

Co se týče hlavních postav, jako Shinra se představí Kajiwara Gakuto (pokud máte rádi Astu z Black Clover, máte se na co těšit). Dalším členem týmu je Arthur Boyle, kterému hlas propůjčí Kobayashi Yousuke (můžete znát například jako Natsuki Subarua z Re:Zero kara hajimeru isekai seikatsu).

Mezi momentálně odhalené zástupkyně něžného pohlaví patří sestra Iris (Ichimichi Mao známá například jako Miyata Sayaka z Keijo!!!!!!!!).

A také Oze Maki, pro jejíž hlasovou herečku Kamijou Saeko to bude první role v anime.

Zanechte komentář