Pokémoni v podpisu? Proč ne?

O tom, že se v Japonsku místo podpisů používají malá osobní razítka, jste už možná slyšeli. Teď si ale do takového razítka můžete přidat i Pokémona.

Tuto možnost nyní nabízí výrobce razítek Hankos. A nejedná se jenom o pár reklamních kousků. Na výběr máte ze třech materiálů, a to dřeva, buvolího rohu a plastu (samonamáčecí). Následně si můžete zvolit jeden ze tří fontů písma. A aby bylo z čeho vybírat, k dispozici je úctyhodných 151 designů, které by měly pokrývat všechny Pokémony z regionu Kanto. Rozhodně navíc nejde jen o propagační předměty nebo hračky. Razítka ze dřeva a buvolích rohů jsou akceptována největšími bankami v zemi a hlavní doručovací služby přijímají dokonce i podpisy pomocí plastových.

A na kolik vás tato legrace přijde? Obyčejné plastové razítko můžete mít za pouhých 2000 jenů (zhruba 400 Kč), dřevěnou nebo buvolí verzi pak za 5000 jenů (1000 Kč). Pokud byste chtěli razítka dvě (plast a jeden z „kvalitnějších“ materiálů), zaplatíte 7000 jenů (1400 Kč). A aby cena bez slevy dávala smysl, obdržíte navíc krabičku s ilustracemi Pokémonů.