Nová adaptace Dororo

V nadcházející zimní sezóně se dočkáme zcela nové adaptace mangy Dororo, která v roce 1967 vzešla z pera Tezuky Osamua. Oficiální stránky zveřejnily novou již třetí upoutávku a také propagační obrázek. Všechny upoutávky jsou přiloženy na konci článku. Televizní premiéry se dočkáme v pondělí 7. ledna ve 22:00 na stanici TOKYO MX. Na službě Amazon Prime Video však bude první epizoda ke zhlédnutí již o den dříve. Produkci vede společnost Twin Engine. Animační práce mají na starosti studia MAPPA a Tezuka Productions. Původní návrhy postav pro seriál nakreslil Asada Hiroyuki, autor mang jako I`ll a Tegami Bachi.

Furuhashi Kazuhiro se ujal režie. Stál například za režií seriálu Hunter x Hunter a filmové série Kidou Senshi Gundam Unicorn. Hlavní scénáristkou se stala Kobayashi Yasuko, kterou můžeme znát z projektů Shakugan no Shana a Casshern Sins. Asadovy návrhy pro potřeby animace upravil Iwataki Satoshi, jenž pracoval jako návrhář postav na seriále Ghost Hunt. Režisérkou výpravy je debutově Fujino Mari. Mikasa Osamu vybíral barevnou paletu, zatímco Ooyama Yoshihisa má na starosti kompozit. Takemiya Mutsumi se stala vedoucí střihu.

Hudební doprovod složil Ike Yoshihiro, jehož hudbu jsme mohli slyšet mimo jiné v Kamichu!, Ergo Proxy a Gyakusatsu Kikan. O zvukovou režii se postará Koizumi Kisuke. Kurahashi Shizuo vytvořil zvukové efekty. Píseň „Kaen“ k úvodní titulkové sekvenci nazpívala kapela Jooubachi, zatímco píseň k závěrečným titulkům nazpívala kapela amazarashi. Singl k první písni vyjde 30. ledna příštího roku. Singl k písni druhé pak 13. února. V hlavních rolích uslyšíme Suzuki Hirokiho a Suzuki Rio.

Předloha vycházela v letech 1967 až 1968 v časopise Shuukan Shounen Sunday, který publikuje nakladatelství Shogakukan. Čtyřsvazkové hororově laděné vyprávění sleduje putování šermíře Hyakkimara a zlodějíčka Dorora. Šermíř si klade za cíl porazit osmačtyřicet bytostí ďábelské podstaty, aby od nich nazpět získal části svého těla. Naopak Dororo dostal zálusk na Hyakkimarův meč, a tak čeká na vhodnou příležitost ke krádeži.

Zanechte komentář