Nová adaptace Dororo

V nadcházející zimní sezóně se dočkáme zcela nové adaptace mangy Dororo, která v roce 1967 vzešla z pera Tezuky Osamua. Oficiální stránky zveřejnily novou již třetí upoutávku a také propagační obrázek. Všechny upoutávky jsou přiloženy na konci článku. Televizní premiéry se dočkáme v pondělí 7. ledna ve 22:00 na stanici TOKYO MX. Na službě Amazon Prime Video však bude první epizoda ke zhlédnutí již o den dříve. Produkci vede společnost Twin Engine. Animační práce mají na starosti studia MAPPA a Tezuka Productions. Původní návrhy postav pro seriál nakreslil Asada Hirojuki, autor mang jako I`ll a Tegami Bači.

Furuhaši Kazuhiro se ujal režie. Stál například za režií seriálu Hunter x Hunter a filmové série Kidó Senši Gundam Unicorn. Hlavní scénáristkou se stala Kobajaši Jasuko, kterou můžeme znát z projektů Šakugan no Šana a Casshern Sins. Asadovy návrhy pro potřeby animace upravil Iwataki Satoši, jenž pracoval jako návrhář postav na seriále Ghost Hunt. Režisérkou výpravy je debutově Fudžino Mari. Mikasa Osamu vybíral barevnou paletu, zatímco Ójama Jošihisa má na starosti kompozit. Takemija Mucumi se stala vedoucí střihu.

Hudební doprovod složil Ike Jošihiro, jehož hudbu jsme mohli slyšet mimo jiné v Kamiču!, Ergo Proxy a Gjakusacu Kikan. O zvukovou režii se postará Koizumi Kisuke. Kurahaši Šizuo vytvořil zvukové efekty. Píseň „Kaen“ k úvodní titulkové sekvenci nazpívala kapela Džoóbači, zatímco píseň k závěrečným titulkům nazpívala kapela amazarashi. Singl k první písni vyjde 30. ledna příštího roku. Singl k písni druhé pak 13. února. V hlavních rolích uslyšíme Suzuki Hirokiho a Suzuki Rio.

Předloha vycházela v letech 1967 až 1968 v časopise Šúkan Šónen Sunday, který publikuje nakladatelství Shogakukan. Čtyřsvazkové hororově laděné vyprávění sleduje putování šermíře Hjakkimara a zlodějíčka Dorora. Šermíř si klade za cíl porazit osmačtyřicet bytostí ďábelské podstaty, aby od nich nazpět získal části svého těla. Naopak Dororo dostal zálusk na Hjakkimarův meč, a tak čeká na vhodnou příležitost ke krádeži.