Trigger hledá peníze na Patreonu


Že to animační studia nemají lehké, jste se mohli dočíst například v letošním FestZinu na Animefestu. Pro ty z vás, co ho nečetli, jen připomenu, že animační studia se k zisku ze svého anime dostávají z našeho pohledu poněkud zvláštně. Jsou totiž velmi často členy produkčních komisí, v nichž sedí nejen tvůrci anime, ale i velké koncerny, jako je například Kadokawa. Ta do projektu přinese peníze, a pak si taky velké procento zisku ukrojí pro sebe. Není tedy divu, že se čas od času objeví zprávy o krachujících studiích, vzpomeňme si na Manglobe (Kami nomi zo Širu Sekai) či ještě hodně čerstvý bankrot studia Production IMS (Šinmai Maó no Testament).

Studio Trigger tak přišlo s nápadem, že zajde na Patreon a začne získávat finance přímo od fanoušků. Trigger má navíc celkem zkušenosti se získáváním peněz přímo od komunity, jejich anime film Little Witch Academia byl zasponzorován z části díky crowdfundingu. Studio se o svých myšlenkových pochodech rozepsalo přímo na své stránce na Patreonu. Dříve se prý naskytly situace, kdy studiu chybělo trochu peněz, aby realizovalo určité nápady. Do budoucna by je proto chtělo uskutečnit právě za pomoci peněz získaných tímto způsobem z komunity. Možná se tak dočkáme nového zboží, více akcí a peníze se dostanou i k zaměstnancům.

Trigger si zatím nenastavilo mnoho cílů, jediný zveřejněný cíl byl dosažen už chvíli po spuštění výběru peněz. Podporovatelé budou moci živě sledovat, jak některý z animátorů společnosti bude kreslit, a za odměnu dostanou výtvor ke stažení. I přesto se už sešlo přes dva tisíce lidí, kteří přispěli více než dolar, a celková měsíční částka se nyní pohybuje na 140 tisících korunách.

zdroj:   Crunchyroll