Dvacátý Dragon Ball film míří do kin

Společnost Toei Animation v současné době pracuje na již dvacátém filmovém dobrodružství ze série Dragon Ball. Snímek ponese název Dragon Ball Super Broly a do japonských kin bude uveden ještě letos, konkrétně v pátek 14. prosince. Čerstvě byla zveřejněna první plnohodnotná upoutávka, kterou přikládáme na konec článku. Vedle ní byl zveřejněn i plakát a členové tvůrčího týmu. Námět, scénář i původní návrhy postav pro film vytvořil Torijama Akira, autor původní Dragon Ball mangy.

Režie byla svěřena Nagaminemu Tacujovi, jenž režíroval například One Piece Film Z a televizní seriál Heartcatch Precure!. S Dragon Ballem má zkušenosti ze seriálu Dragon Ball Super, kde počínaje 77. epizodou převzal pozici hlavního režiséra. Vedoucím výpravy se stal Ogura Kazuo, který se podílel na R.O.D READ OR DIE a Učú Show e Jókoso. Barevnou paletu vybírala Nagai Rumiko. Ta svým dílem přispěla mimo jiné k seriálům Mononoke a Punch Line. Digitální efekty má pod palcem Óta Tadaši. CGI složku režíruje Makino Kai. Hudební doprovod skládá Sumitomo Norihito, jenž složil hudbu již k předchozím dvěma Dragon Ball filmům a vedle nich také k filmu Ašura. Animační produkci organizuje Inagaki Tecuo.

Původní návrhy postav pro potřeby animace překreslil Šintani Naohiro, který se na filmu rovněž podílí jako animační režisér. Na novém vizuálním ztvárnění postav se začalo pracovat již začátkem loňského roku, kdy se v Toei Animation konal na pozici nového návrháře postav konkurz. Šintaniho tvorbu ze zúčastněných vybral sám Torijama. Na finalizaci návrhů se pak začalo pracovat od února téhož roku. Šintani tak jako hlavní návrhář postav pro tuto sérii nahradil dlouhodobé působícího Jamamuru Tadajošiho. Z animačního hlediska již víme, že se na filmu podílí Hašimoto Takaši, mistr zvláštních efektů. Upoutávka níže pak potvrzuje účast animátorů Tate Naokiho, Takahašiho Júji a Ónišiho Rjóa.