Dvacátý Dragon Ball film míří do kin

Společnost Toei Animation v současné době pracuje na již dvacátém filmovém dobrodružství ze série Dragon Ball. Snímek ponese název Dragon Ball Super Broly a do japonských kin bude uveden ještě letos, konkrétně v pátek 14. prosince. Čerstvě byla zveřejněna první plnohodnotná upoutávka, kterou přikládáme na konec článku. Vedle ní byl zveřejněn i plakát a členové tvůrčího týmu. Námět, scénář i původní návrhy postav pro film vytvořil Toriyama Akira, autor původní Dragon Ball mangy.

Režie byla svěřena Nagaminemu Tatsuyovi, jenž režíroval například One Piece Film Z a televizní seriál Heartcatch Precure!. S Dragon Ballem má zkušenosti ze seriálu Dragon Ball Super, kde počínaje 77. epizodou převzal pozici hlavního režiséra. Vedoucím výpravy se stal Ogura Kazuo, který se podílel na R.O.D READ OR DIE a Uchuu Show e Youkoso. Barevnou paletu vybírala Nagai Rumiko. Ta svým dílem přispěla mimo jiné k seriálům Mononoke a Punch Line. Digitální efekty má pod palcem Oota Tadashi. CGI složku režíruje Makino Kai. Hudební doprovod skládá Sumitomo Norihito, jenž složil hudbu již k předchozím dvěma Dragon Ball filmům a vedle nich také k filmu Ashura. Animační produkci organizuje Inagaki Tetsuo.

Původní návrhy postav pro potřeby animace překreslil Shintani Naohiro, který se na filmu rovněž podílí jako animační režisér. Na novém vizuálním ztvárnění postav se začalo pracovat již začátkem loňského roku, kdy se v Toei Animation konal na pozici nového návrháře postav konkurz. Shintaniho tvorbu ze zúčastněných vybral sám Toriyama. Na finalizaci návrhů se pak začalo pracovat od února téhož roku. Shintani tak jako hlavní návrhář postav pro tuto sérii nahradil dlouhodobé působícího Yamamuru Tadayoshiho. Z animačního hlediska již víme, že se na filmu podílí Hashimoto Takashi, mistr zvláštních efektů. Upoutávka níže pak potvrzuje účast animátorů Tate Naokiho, Takahashiho Yuuyi a Oonishiho Ryoua.

Zanechte komentář