Obscénní ilustrace a koňské dívky z anime Uma Musume

Jeden z Murphyho zákonů anime by se dal definovat následovně:
Nezáleží na kvalitě anime, ale pokud se v něm objevují roztomilé dívky, zaručeně se časem od fanoušků dočkáme jejich erotických (nebo i pornografických) ilustrací. Zároveň přímo úměrně roztomilosti dívek a popularitě anime roste i počet vydávaných dódžinši.


Pokud jsou navíc postavy něčím originální jako v případě „koňských děvčat“ ze série Uma Musume: Pretty Derby, je tento trend fanouškovských ilustrací ještě umocněn. Důkazem je, že i když uplynulo teprve několik dní od konce vysílání, už vás na prvních místech vyhledávání obrázků na Googlu čekají namísto závodních koní hlavně koňská děvčata.

Vzhledem k tomu, že v anime byla použita jména reálných zvířat a v dostihovém sázení se v Japonsku točí nemalé peníze (a také jakuza), nejsou majitelé koní příliš nadšeni. Problémy by to mohlo způsobit také při licencovaní jmen hlavních hrdinek například pro připravované hry.

Producenti série se proto rozhodli během živého internetového vysílání vydat prohlášení, kde fanoušky poprosili, aby s produkcí zmíněných ilustrací přestali, a to hned. Jejich snaha je sice více než pochopitelná, ale šance, že by měla nějaký výraznější účinek, je bohužel mizivá.

zdroj:   GoBoiano