Hataraku Saibó o lidských buňkách v letní sezóně

Dívali jste se v dětství na seriál Byl jednou jeden… život (Seimei no Kagaku: Micro Patrol)? Vězte, že toto animované dílo je výtvorem japonských rukou, konkrétně studia Eiken. A v nadcházející letní sezóně se do lidského těla podíváme znovu, tentokrát s anime Hataraku Saibó (v překladu Pracující buňky). Premiéra je naplánovaná na 7. 7. na stanicích Tokyo MX, BS11, Tochigi TV a Gunma TV v 24:00. Anime série má svou předlohu ve stejnojmenné manze od Šimizu Akane. Ta byla nominována na ocenění nejlepší šónen manga na 42. ročníku manga cen Kodansha. Začala vycházet v roce 2015 v časopise Gekkan Šónen Sirius a v srpnu se v Japonsku dočká vydání pátého svazku.

Lidské tělo obsahuje kolem 60 bilionů buněk a každá z nich má svůj vlastní úkol. Když ale dojde ke krizi v podobě zranění, napadení virem nebo bakterií či alergické reakci, začnou všechny buňky, od tichých, ale smrtících bílých krvinek až po neurony v mozku, spolupracovat na jejím zažehnání.

V anime se představí Hanazawa Kana jako červená krvinka, Maeno Tomoaki jako neutrofil, Inoue Kikuko jako makrofág, Ono Daisuke jako cytotoxický T-lymfocyt, Naganawa Maria jako krevní destička, Sakurai Takahiro jako pomocný T-lymfocyt, Hajami Saori jako regulační T-lymfocyt, M.A.O jako eosinofil, Okamoto Nabuhiko jako dendritická buňka, Nakamura Jóiči jako paměťová buňka, Kawasumi Ajako jako žírná buňka, Endó Aja jako zkušená červená krvinka a Jošino Hirojuki jako bakterie pneumococcus. V následující galerii si můžete prohlédnout návrhy postav jednotlivých buněk (postavy ve stejném pořadí jako ve článku).

Režie se v David Production ujme Suzuki Keniči (DžoDžo no Kimjó na Bóken, Drifters), zatímco Kakihara Júko (Cuki ga Kirei, Persona 4 The Animation) má na starosti kompozici seriálu, přičemž oba dva pracují také na scénáři. Postavy navrhl Jošida Takahiko (NHK ni Jókoso!, Jowamuši Pedal), který je zároveň hlavním režisérem animace. Hudbu k anime složí Suehiro Keničiró (Re:Zero, Šódžo Šúmacu Rjokó). Úvodní znělku Mission! Ken – Kó – Dai – Iči nazpívají seijú hlavních rolí a závěrečnou znělku CheerS nahraje hudební duo ClariS.

zdroje:   ANN,  ANN