Anime Sword Art Online 3 a nový Kirito

Od začátku vysílání třetí řady anime Sword Art Online nás dělí již jen necelé čtyři měsíce, a tak se dnes podíváme na nově zveřejněné ilustrace k této sérii.

Nadcházející část nese podtitul Alicization a kromě Kirita se na ilustracích objevují také dívka Alice a chlapec Eugeo. Ten by měl být v této sérii hlavní postavou a pro všechny nedůvěřivce dodáváme, že se opravdu jedná o jedince mužského pohlaví, a Kiritův harém se tak příliš nerozroste. Pravděpodobně zaujme i mladistvý vzhled postav, který je ale dán hrou, v níž se nacházejí. SAO 3 rozhodně není prequelem SAO 1. Fanoušci Asuny také nepřijdou zkrátka, jen si budou muset na svou oblíbenkyni počkat do pozdější fáze anime, protože začátek je věnován již zmíněné Alici a Eugeovi.

Děj se tentokrát točí okolo zařízení, které dokáže zpomalovat plynutí času v reálném světě oproti času strávenému ve hře. Kirito je přizván k jeho testování, nic ale samozřejmě není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá…

Alicization je v knižní předloze nejdelší a přitom v současnosti stále ještě vycházející částí SAO a i kritici série přiznávají, že se v ní autor light novel Kawahara Reki poučil ze svých předchozích chyb. Mnohem větší důraz je kladen na rozvoj osobností hlavních postav, ale i styl psaní se výrazně zlepšil. Podle některých názorů by dokonce tato část mohla změnit celkový pohled anime komunity na Sword Art Online, ale na to si budeme muset teprve počkat.

zdroj:   Tokyosaurus