Země Nezemě zaslíbená se dočká anime adaptace

V pondělním vydání časopisu Šúkan Šónen Jump bylo odhaleno, že manga Jakusoku no Neverland (v překladu Země Nezemě zaslíbená) se dočká anime adaptace. Fanoušky série toto odhalení nepřekvapilo, neboť již v dubnu byla zaregistrována doména neverland-anime.com. Tyto stránky byly oficiálně spuštěny včera a obsahují další podrobnosti o chystané televizní sérii. Kromě toho autoři zveřejnili na Twitteru první upoutávku, která má zde okolo půl milionu zhlédnutí.

Anime se fanoušci dočkají již příští rok v lednu, kdy jej uvede stanice Fuji TV na svém programovém bloku noitaminA. Kromě toho se můžeme těšit na české vydání mangy od nakladatelství Crew, ze které anime vychází. O jejím vydání u nás rozhodli sami fanoušci prostřednictvím hlasování na brněnském Animefestu, kde přehlasovali mangu Berserk. Crew oznámila, že mangu začne vydávat v první polovině příštího roku, prvního svazku se tedy dočkáme nejspíše až po anime adaptaci.

Manga popisuje příběh dětí v sirotčinci, na první pohled obyčejném. O děti se snaží co nejlépe postarat a mají zde vše, co je třeba ke spokojenému životu, a ještě něco navíc. Jejich idylka se ale změní v noční můru, když zjistí, že se ve skutečnosti nejedná o sirotčinec, ale o chovnou farmu, na které pěstují děti jako potravu pro démony. Tři protagonisté, Emma, Norman a Ray, se rozhodnou utéct společně se všemi sourozenci dříve, než bude pozdě.

Manga vychází v Japonsku teprve od léta 2016, nicméně za tu dobu stihla posbírat již plno ocenění, mezi která patří například vítězství v kategorii šónen na 63. ročníku Šogakukan Manga Awards. Devátý svazek se dostane do oběhu čtvrtého června a při této příležitosti se v japonských knihkupectvím objeví rovnou tři propagační plakáty s nově vytvořenými ilustracemi hlavních postav.

zdroje:   ANN,  Crunchyroll