Johanka z Arku se objeví na televizních obrazovkách na podzim

Společnost Šúeiša v sobotu prozradila další podrobnosti k chystané anime adaptaci novely Ulysses: Jeanne d`Arc to Renkin no Kiši (v překladu Ulysses: Johanka z Arku a rytíři Alchymie). Je již znám produkční štáb, čas vysílání (podzim 2018), návrhy postav a také jsme se dočkali i první upoutávky, která je k prohlédnutí na konci článku.

Příběh se odehrává v patnáctém století ve Francii během stoleté války s Anglií. Montmorency, syn šlechtice, se učí magii a alchymii na rytířské škole. Po prohře Francie u Azincourtu je škola zrušena a Montmorency musí utéct. Na útěku se seznámí se zázračnou dívkou, která se jmenuje Johanka.

Za předlohou stojí Kasuga Mikage. S historií si pohrál již u novely Oda Nobuna no Jabó, která se své anime adaptace dočkala v roce 2012. Do režisérského křesla usedl Itagaki Šin, jenž se podílel na loňské sérii Berserk a mezi jehož další známá díla patří Devil May Cry a Black Cat. Kingecu Rjúnosuke stojí za scénářem, stejné pozice se chopil například v anime Futakoi Alternative nebo v OVA Tales of Symphonia The Animation. Za grafickým ztvárněním postav, které si lze prohlédnout pod článkem v galerii, stojí Sawada Džódži. Celé anime zastřešuje studio Axsiz.

zdroje:   ANN,  Crunchyroll