V létě se podíváme do obchodu se starožitnostmi

Na oficiálních stránkách chystané televizní anime adaptace mysteriózní light novely Kjóto Teramači Sandžó no Holmes byla zveřejněna první upoutávka. V necelých 50 sekundách představuje základní zápletku včetně obou hlavních postav a k jejímu konci je odhalen i začátek vysílání, který byl stanoven na červenec, a produkční štáb.

Protagonistkou příběhu je středoškolačka Maširo Aoi, která se rozhodla navštívit obchod se starožitnostmi, aby získala odhad ceny věcí po zesnulém dědečkovi. Zde se setká s místním znalcem zboží, který má přezdívku Holmes. Ten okamžitě rozpozná, že starožitnosti donesla bez rodinného svolení a nabídne jí brigádu, aby si mohla vydělat peníze poctivě. Aoi nabídku přijme a hned od prvního dne v práci společně s Holmesem řeší případy spojené s jejich zákazníky a starožitnostmi.

O animaci se postará studio Seven. Do režisérského křesla usedl Sasaki Tokijoši (Odžisan to Marshmallow, Ósama Game: The Animation), o scénář se postará Jamašita Keniči (Džicu wa Wataši wa, Išida to Asakura)). Hlavní režie animace včetně ztvárnění postav se ujal Itó Jósuke (Ósama Game: The Animation, Masó Gakuen HxH).

zdroje:   ANN,  Crunchyroll