Originální televizní seriál Tenrou Sirius the Jaeger

V závěru března došlo k odhalení nového originálního animovaného projektu s názvem Tenrou Sirius the Jaeger, jejž produkuje společnost Infinite. Tato společnost má svůj podíl na seriálech jako Kuromukuro, Flip Flappers a Soushin Shoujo Matoi. Projekt bude mít podobu televizního seriálu, jehož premiéry se dočkáme ještě letos v létě. Oficiální stránky nedlouho po oznámení zveřejnily propagační obrázek, který je k vidění vlevo. Na konci článku je ke zhlédnutí oficiální upoutávka, představující anime v pohybu.

Režie seriálu se ujal Andou Masahiro, který platí za jednoho z nejpovolanějších na poli akční animace, ať už jako animátor či jako režisér. Mezi jeho režisérské počiny patří Stranger –Mukou Hadan– a Akagami no Shirayuki-hime. Hlavním scénáristou se stal Koyanagi Keigo, jenž napsal scénář k UNDER THE DOG. Původní návrhy postav nakreslila ilustrátorka Nishimura Kinu, která se pohybuje především ve videoherním průmyslu. V anime sféře pomáhala s návrhářskými pracemi na seriálech Overman King Gainer a Gundam G no Reconguista. Její kresby pro potřeby animace upravili Matsuura Mai a Sako Souichirou; ti se rovněž ujali povinností předních režisérů animace. Za vizuální koncepcí projektu stojí animátorka Takeuchi Shiho. Akční složku režíruje animátor Satou Masahiro, jenž navrhoval postavy a byl animačním režisérem u již zmíněného UNDER THE DOG. Animační práce probíhají pod střechou studia P.A. Works.

Higashi Junichi a Satou Ayumi společně vedou výpravu. Higashi se podílel na anime Kekkai Sensen & BEYOND, zatímco Satou pracovala na seriálu Shuumatsu no Izetta. Barevnou paletu vybírala Sugawara Mika. Izumida Kazuto se ujal postu hlavního kameramana. Takahashi Ayumu má v rukou střih. CG složku režíruje Kiritani Taiko, pro kterou jde o první zkušenost na vyšším postu. Hudební doprovod složil Yokoyama Masaru, jehož kompozice jsme mohli slyšet v anime The Rolling Girls a Demi-chan wa Kataritai. Aketagawa Jin se stal režisérem zvuku.

Uemura Yuuto se představí v hlavní roli. V dalších rolích jej doprovodí Sakurai Takahiro, Horiuchi Kenyuu, Mori Nanako, Kobayashi Yuusuke, Takeuchi Shunsuke, Takahashi Rie, Majima Junji, Koyasu Takehito, Tsuda Kenjirou a další. Seriál bude vyprávět o organizaci lovců upírů, která v roce 1930 přistane v Tokiu. Mezi jejími členy je i mladý vlkodlak zvaný Jurij, jehož rodnou vesnici vyvraždili právě upíři. V Japonsku pak začíná krvavý boj o to, kdo se jako první zmocní tajuplného artefaktu, po němž baží jak upíři, tak jejich lovci.

Zanechte komentář