Dubnový film Liz to Aoi Tori

Již dříve jsme informovali o dvou nadcházejících filmech, které dále rozšíří příběh animované adaptace knih Hibike! Euphonium. Neboť premiéra prvního ze snímků se již pomalu, ale jistě blíží, není od věci si shrnout dosavadní informace, které s námi producenti sdíleli. Název filmu zní Liz to Aoi Tori a premiéra se bude konat v sobotu 21. dubna. V popředí budou tentokráte stát kamarádky Yoroizuka Mizore a Kasaki Nozomi, které v hlavní dějové linii seriálu zastávaly spíše funkci vedlejších postav. Jejich role si opět zopakují seiyuu Tanezaki Atsumi a Touyama Nao.

Režie se ujala Yamada Naoko, která má na svědomí například adaptace K-On! a Koe no Katachi. Scénář napsala Yoshida Reiko, mezi jejíž projekty se řadí Girls und Panzer a Hakumei to Mikochi. Nishiya Futoshi nakreslil návrhy postav, tak jako už v minulosti pro seriály Hyouka a Free!. Podle všeho se ujal i pozice předního režiséra animace. Hudební nástroje pro film, stejně jako pro seriál, navrhoval animátor Takahashi Hiroyuki, který bude v tomto ohledu rovněž provádět korekce animátorů. Shinohara Mutsuo se stal vedoucím výpravy, Takao Kazuya zase hlavní kameramankou. Barevnou paletu vybírala Ishida Naomi. Animační práce i produkci samotnou vede studio Kyoto Animation. O distribuci filmu se stará Shouchiku.

Hudební doprovod složil Ushio Kensuke, mezi jehož díla patří ozvučení seriálů Ping Pong The Animation a DEVILMAN crybaby. Dále má sólový projekt, kde vydává desky pod pseudonymem agraph. Na hudební složku dohlíží dirigent Oowada Masahiro a hudební produkci zaštiťuje společnost Lantis. Část hudebního doprovodu byla opět nahrána se školním orchestrem soukromé univerzity Senzoku. Na CD vyjde soundtrack ve středu 25. dubna. Doprovodnou píseň „Songbirds“ k filmu složila a nahrála kapela Homecomings. Singl s ní vyjde rovněž 25. dubna.

Zanechte komentář