Zimní Wonder Festival 2018

Po půl roce se opět minulou neděli konal Wonder Festival, tentokráte ve své zimní edici. V japonské Čibě jste se po sedm hodin za vstupné 2 500 japonských jenů mohli vynadívat na figurky oficiální, dódžinové i garážové kity, a pokud jste měli odhodlání a dostatek peněz v peněžence, mohli jste si i nějakou tu figurku nebo kit pořídit. Samozřejmě jste museli být rychlí, protože zásoby byly omezené, zvláště u menších výrobců, a tak pokud jste dorazili třeba v poledne, už jste nemuseli u některých stánků mít šanci – a to i přes to, že festival začínal v deset.

Na festivalu se opět představili největší výrobci figurek z celého Japonska, za některé jmenujme Good Smile Company, Kotobukiya, Max Factory, Amakuni nebo Alter. Mezi figurkami pak měly početně jasně navrch figurky z frančízy, která poslední rok válcuje celý japonský anime průmysl, tedy Fate/Grand Order. Zpátky se ale nedržely ani figurky z KanColle, případně dalších sérií, které dlouhodobě bodují (nejen) u japonských sběratelů, tedy Girls und Panzer, Love Live a iDOLM@STER, SaeKano, Re:Zero nebo Haikjú.

Good Smile Company se vytáhlo s velice akční pózou Johanky z Arku, včetně jejího rozevlátého kopí s praporem, Alter pak kontroval masivní verzí Saber v „kimono svatebních šatech“, včetně Excaliburu. QuesQ vytasil těžký kalibr pro fanoušky To LOVE RU v podobě figurky Laly v póze Marilyn Monroe. Spíše menší vydavatel (který primárně vydává vizuální novely) Lose pak představil prototyp Hačiroku ve verzi ~Pure Station~ z vizuální novely Maitecu.

Na stránky akce se stále můžete podívat zde, pokud vás zajímají spíše samotné figurky, doporučuji podívat se na MyFigureCollection, kde uživatel Kaneel již několikátou WonFestu vede jak seznam aktualizovaných figurek, tak seznam figurek, které se objevily nově. V neposlední řadě, pokud vás zajímají hezké obrázky, můžete si prohlédnout galerii níže, vyhledat si na Twitteru hashtag #wf2018w nebo si vyhledat galerie ve zdrojích pod článkem. Pokud si chcete nějakou tu figurku pořídit, pak nezbývá než se informovat na MFC a vyhledat si, odkud tu kterou figurku koupit – pro velké výrobce na jejich stránkách či u prodejců typu AmiAmi, u menších výrobců a garážových kitů zkusit svoje štěstí na japonském eBay.