Odpočet na stránkách anime Steins;Gate 0

Společnosti Kadokawa a Mages založily ve čtvrtek stránku pro anime Steins;Gate 0, na níž se objevil odpočet končící v pondělí v 8 hodin večer. Žádné další informace, co se vlastně odpočítává, oznámeny nebyly. O produkci nového Steins;Gate anime jsme se dozvěděli již před třemi lety a do vysílání půjde letos na jaře. Adaptovat bude stejnojmennou vizuální novelu vydanou pro Playstation 4 a Vita na podzim roku 2016.

Nové anime, stejně jako jeho předchůdce, vznikalo u studia White Fox. Z tvůrců starší série z roku 2011 se vrací ještě scénárista Hanada Džukki, jehož práci jste mohli vidět i v No Game No Life. Na dalších pozicích se pak objevili nováčci. Vzhled postav navrhl Inajoši Tomošige, který jinak působí hlavně jako animátor klíčových snímků. Režie připadla na Kawamuru Keničiho, jehož poslední a jedinou režisérskou štací bylo anime SoniAni a jinak pracuje hlavně jako epizodní režisér.

Příběh se opět zaměří na Okabeho, který se ale tentokrát rozhodne zahodit své vědecké alterego a pokouší se žít normálním životem. Na tuto cestu ho přivedla zpackaná záchranná akce Kurisu. Děj se však rozběhne poté, co je Okabe kontaktován lidmi, co ji znali. Ti se snaží rozjet projekt, v němž ukládají vzpomínky člověka a následně simulují jeho osobnost a povahu.

zdroje:   ANN,  MAL