Časopis se omlouvá za penis na Čingischánovi

Tvůrci časopisu Coro Coro Comic, jehož cílovou skupinou jsou žáci prvního stupně základních škol, se minulý týden omluvili za komické vyobrazení zakladatele mongolské říše, Čingischána. Březnové vydání totiž vyvolalo takové pobouření, že mongolská ambasáda v Tokiu podala oficiální stížnost a ani reakce na internetu nebyly dvakrát přívětivé.

Vzhledem k cílové skupině čtenářů se v časopise neobjevuje žádný sofistikovaný humor, jedná se o humor většinou dětinský. V poslední kapitole mangy Jarisugi!! Itazura-kun si udělali legraci z Čingischána. Jak můžete vidět na snímku u prvního odstavce, obličej Čingischána, velkého mongolského vojevůdce, zdobí přimalovaný penis.

A jaký je kontext? Jedna z postav mangy měla doplnit jméno vojevůdce a k dispozici byla nápověda v podobě předvyplněného prvního a posledního znaku, vypadalo to tedy takto: Či_ _ _ _n. Ale daná postava místo toho, aby doplnila správné znaky pro jeho jméno, doplnila do mezer znaky „n“ a „či“, čímž vzniklo slovo „činčin“, které v japonštině znamená penis. A aby tato verze působila důvěryhodně, tak Čingischánovi nakreslila na čelo penis.

Na internetu tento vtípek vyvolal pobouření, neboť Čingischán je v Mongolsku uctíván jako národní hrdina a patří mezi symboly národní identity. Po několika stížnostech jak na Twitteru, tak i oficiálních, se tvůrčí tým časopisu Coro Coro Comic na svých oficiálních stránkách omluvil a zaslal omluvný dopis také na mongolskou ambasádu v Tokiu. Rovněž slíbili, že si v budoucnu budou dávat větší pozor.

zdroje:   ANN,  SoraNews