Zveřejněny podrobnosti o A.I.C.O.

Již loni začátkem podzimu se představitelé studia Bones nechali slyšet, že produkce originálního animovaného seriálu A.I.C.O. Incarnation byla zdárně dokončena. O projektu, jejž distribuuje a částečně produkuje Netflix, se pak dlouho mlčelo; nyní však byly konečně odhaleny bližší informace týkající se obsazení, tvůrčího týmu a data premiéry. Zveřejněny byly rovněž nové propagační materiály. Plakát naleznete vlevo, upoutávku pak přikládáme na konci článku. Seriál čítá dvanáct půlhodinových epizod, které budou na Netflixu zveřejněny v pátek 9. března.

Murata Kazuya se ujal režie, kterou už si vyzkoušel například u seriálu Suisei no Gargantia. Pod námětem jako takovým je sborně podepsáno studio Bones. Hlavním scénáristou se stal Nomura Yuuichi, který pracoval na anime Comet Lucifer. Původní návrhy postav nakreslil Naruko Hanaharu, jenž měl na svědomí i návrhy k již zmíněnému Suisei no Gargantia. Pro animátory je přetvořil Ishino Satoshi, jenž se ujal i role předního režiséra animace. Tuto dvojroli zastával například u seriálu Classroom Crisis. Okada Tomoaki je podepsán pod vizuálními koncepty. Mechanické návrhy vytvořil Takakura Takeshi. Higashi Junichi se stal vedoucím výpravy, což je pozice, kterou zastával i u Kekkai Sensen & BEYOND. Barevnou paletu vybírala Iwasawa Reiko; vedoucím střihu se stala Sakamoto Kumiko. Animační práce má pochopitelně na svědomí studio Bones.

Hudební doprovod složil Iwashiro Tarou. Jeho kompozice jsme mohli slyšet například v novém zpracování Arslan Senki z roku 2015 a loňském seriálu Seikai Suru Kado. Hudbu produkuje společnost Lantis. Aketagawa Jin se stal hlavním zvukařem, zatímco Furuya Yuuji se postaral o zvukové efekty. Píseň k úvodní titulkové sekvenci nazpívala TRUE, píseň k závěrečným titulkům pak Shiraishi Haruka. Obě písně složil Iwashiro Tarou v rámci svého projektu UTAMARO Movement. Hudební doprovod společně s písněmi vyjde ve středu 28. března a krabička bude obsahovat dvě CD.

V hlavních rolích uslyšíme Kobayashi Yuusukeho a Shiraishi Haruku. Dvojici doplní Koyasu Takehito, Ookawa Tooru, Murata Taishi, Mao, Tanaka Atsuko, Furukawa Makoto, Nazuka Kaori, Takeuchi Ryouta a Kayano Ai.

Děj díla se odehrává v roce 2035; dvě léta poté, co se na Zemi objevila nová umělá forma života. Ta vznikla v důsledku nehody při výzkumu a odstavila tak výzkumné středisko, do kterého lidstvo vkládalo své naděje. Jeden středoškolák potkává dívku, jež v sobě ukrývá tajemství ohledně této nehody.

Zanechte komentář