V lednu se podíváme na jižní pól

Originální televizní anime série Učú Jori mo Tói Bašo byla oznámena již v létě, nicméně tehdy divákům nebylo prozrazeno příliš mnoho podrobností. Ty se ve velkém objevily až tento týden, kdy oficiální stránky zveřejnily snad vše, co by je mohlo zajímat – od produkčního štábu přes upoutávku až po hlavní ilustraci. Anime se na televizních obrazovkách objeví již v lednu, není tak divu, že jsou v upoutávce použity záběry přímo ze seriálu.

Příběh nemá žádnou předlohu, je tedy těžké odhadnout, jakým směrem se bude děj anime ubírat. Nicméně zatím zveřejněná anotace působí výstižně. Středem příběhu jsou středoškolačky, které míří na jižní pól a společně se snaží vypořádat s extrémními podmínkami, které zde panují.

Režie se chopila příslušnice něžného pohlaví, Išizuka Acuko, a o scénář se postaral Hanada Jukki. Oba již společně pracovali na obdobných pozicích na anime No Game No Life. Ani za ztvárněním postav a celkovou režií animace nestojí žádné neznámé jméno. Jošimacu Takahiro je znám díky své práci na anime Trigun nebo v posledních letech například na sérii Overlord. To celé zaštiťuje studio Madhouse, které asi není třeba představovat.

zdroje:   ANN,  Crunchyroll