Square Enix adaptuje mangu do virtuální reality

Když se řekne adaptace mangy, vybaví se většině lidí nějaké anime, hra nebo film. V budoucnu však k těmto formátům přibyde i adaptace do virtuální reality. Prvním průkopníkem v této oblasti bude známá společnost Square Enix. Ta oznámila, že pracuje na projektu Hikari, který má zkoumat využití VR pro unikátní vyprávění příběhů mang.

Square Enix má pod sebou mnoho známých značek, mezi které patří například Final Fantasy nebo Fullmetal Alchemist. Nicméně prvním dílem, které se dočká svojí VR adaptace, bude romantická komedie – manga Kekkon Jubiwa Monogatari (Příběhy svatebních prstýnků).

Protagonistou příběhu je chlapec Sató a jeho kamarádka Hime. Sató byl do Hime zamilovaný již od dětství, ale nikdy se neodvážil jí to říci. To se změnilo ve chvíli, kdy se dozvěděl, že se bude stěhovat a že už ji možná nikdy neuvidí. Nicméně plánované vyznání citů nedopadlo úplně podle plánu a společně skončili ve fantasy světě, v němž se vzali. Tím ovšem celý příběh teprve začíná. Za mangou stojí autor pod pseudonymem Maybe, jehož manga Tasogare Otome x Amnesia již dříve inspirovala anime sérii.

Toto dílo by mělo být dostupné jak pro majitele HTC Vive, tak i pro majitele zařízení Oculus Rift již příští rok. Na výslednou cenu si fanoušci budou muset ještě počkat. Níže si můžete prohlédnout první upoutávku na projekt Hikari jako takový.

zdroje:   ANN,  The Verge