DEVILMAN crybaby přijde již v lednu

Ve středu 22. listopadu došlo ke zveřejnění nové, dopředu avizované upoutávky na připravovaný animovaný seriál DEVILMAN crybaby. Vedle upoutávky však byly oficiální stránky projektu doplněny i o další informace, mezi něž patří například přesné datum premiéry, nový propagační obrázek, další jména hlasového obsazení a interpreti doprovodných písní. Webová služba Netflix, která desetiepizodní seriál produkuje, titul zveřejní již v pátek 5. ledna příštího roku. Původně měl dokončený projekt Netflix uvést až „zkraje jara 2018“.

Seriál režíruje Juasa Masaaki, mezi jehož počiny patří například Kemonozume a Jodžóhan Šinwa Taikei. Scénáře napsal Ókóči Ičiró, jenž spolupracoval na anime Code Geass: Hangjaku no Lelouch a byl hlavním scénáristou seriálu Princess Principal. Návrhy postav nakreslila Kurašima Ajumi, která navrhovala i postavy pro anime Bónen no Xamdó. Ošijama Kijotaka, režisér anime Flip Flappers, nakreslil návrhy démonů. Kóno Rjó se stal vedoucím výpravy, kterou řídil i v případě Mob Psycho 100 a Space Dandy. Barevnou paletu vybíral Hašimoto Satoši a o střih se postarala Saitó Akari. Povinnosti hlavního kameramana má v rukou Kuno Tošikazu. Animační práce byly svěřeny studiu Science SARU.

Díky Twitteru a reportům z rozhovoru s tvůrci ze začátku listopadu víme, že jednu epizodu režíroval animátor Ošijama Kijotaka, který se postaral i o obrazový scénář. Další z epizod by měl mít zcela na starosti animátor Kodžima Takaši, který se v tomto případě postaral nejen o obrazový scénář a epizodní režii, ale i veškeré animační klíčové snímky. Produkce seriálu byla dokončena 31. října.

V hlavních rolích se představí Učijama Kóki jako Fudó Akira a Murase Ajumu jako Asuka Rjó. Dvojici doplní Han Megumi, Košimizu Ami, Tanaka Acuko, Kojama Rikija, Cuda Kendžiró, KEN THE 390, Kimura Subaru, YOUNG DAIS, Hannja a AFRA.

Hudební doprovod složil Ušio Kensuke. Jeho kompozice doprovázely projekty Koe no Katači a Ping Pong The Animation. Oficiální soundtrack vyjde 10. ledna příštího roku a na dvou discích nabídne 48 skladeb. Přebal pro krabičku nakreslí Ošijama Kijotaka. Hlavní doprovodnou píseň nazvanou „MAN HUMAN“ složila techno/elektro skupina DENKI GROOVE. Speciální skladbu „Konja dake“, která zazní v závěru deváté epizody, nazpívá duo Takkjú to Tabibito. CD s oběma skladbami půjde do prodeje 10. ledna příštího roku. Oba interpreti jsou podepsáni u značky Ki/oon Music.