DEVILMAN crybaby přijde již v lednu

Ve středu 22. listopadu došlo ke zveřejnění nové, dopředu avizované upoutávky na připravovaný animovaný seriál DEVILMAN crybaby. Vedle upoutávky však byly oficiální stránky projektu doplněny i o další informace, mezi něž patří například přesné datum premiéry, nový propagační obrázek, další jména hlasového obsazení a interpreti doprovodných písní. Webová služba Netflix, která desetiepizodní seriál produkuje, titul zveřejní již v pátek 5. ledna příštího roku. Původně měl dokončený projekt Netflix uvést až „zkraje jara 2018“.

Seriál režíruje Yuasa Masaaki, mezi jehož počiny patří například Kemonozume a Yojouhan Shinwa Taikei. Scénáře napsal Ookouchi Ichirou, jenž spolupracoval na anime Code Geass: Hangyaku no Lelouch a byl hlavním scénáristou seriálu Princess Principal. Návrhy postav nakreslila Kurashima Ayumi, která navrhovala i postavy pro anime Bounen no Xamdou. Oshiyama Kiyotaka, režisér anime Flip Flappers, nakreslil návrhy démonů. Kouno Ryou se stal vedoucím výpravy, kterou řídil i v případě Mob Psycho 100 a Space Dandy. Barevnou paletu vybíral Hashimoto Satoshi a o střih se postarala Saitou Akari. Povinnosti hlavního kameramana má v rukou Kuno Toshikazu. Animační práce byly svěřeny studiu Science SARU.

Díky Twitteru a reportům z rozhovoru s tvůrci ze začátku listopadu víme, že jednu epizodu režíroval animátor Oshiyama Kiyotaka, který se postaral i o obrazový scénář. Další z epizod by měl mít zcela na starosti animátor Kojima Takashi, který se v tomto případě postaral nejen o obrazový scénář a epizodní režii, ale i veškeré animační klíčové snímky. Produkce seriálu byla dokončena 31. října.

V hlavních rolích se představí Uchiyama Kouki jako Fudou Akira a Murase Ayumu jako Asuka Ryou. Dvojici doplní Han Megumi, Koshimizu Ami, Tanaka Atsuko, Koyama Rikiya, Tsuda Kenjirou, KEN THE 390, Kimura Subaru, YOUNG DAIS, Hannya a AFRA.

Hudební doprovod složil Ushio Kensuke. Jeho kompozice doprovázely projekty Koe no Katachi a Ping Pong The Animation. Oficiální soundtrack vyjde 10. ledna příštího roku a na dvou discích nabídne 48 skladeb. Přebal pro krabičku nakreslí Oshiyama Kiyotaka. Hlavní doprovodnou píseň nazvanou „MAN HUMAN“ složila techno/elektro skupina DENKI GROOVE. Speciální skladbu „Konya dake“, která zazní v závěru deváté epizody, nazpívá duo Takkyuu to Tabibito. CD s oběma skladbami půjde do prodeje 10. ledna příštího roku. Oba interpreti jsou podepsáni u značky Ki/oon Music.

Zanechte komentář