Adaptace mangy Hinamacuri

V září byla oficiálně oznámena animovaná adaptace mangy Hinamacuri. Nyní v polovině listopadu došlo ke zveřejnění bližších informací o podobě adaptace, její premiéře a tvůrčím týmu. Adaptace bude mít podobu televizního seriálu, s jehož premiérou se počítá v dubnu příštího roku. Zveřejněný propagační obrázek můžete vidět vlevo. Hlasové obsazení hlavních ani vedlejších postav v současné době není známo. Animační práce byly svěřeny studiu feel., které se postaralo například o seriály Kono Bidžucubu ni wa Mondai ga Aru! a Cuki ga Kirei.

Oikawa Kei se ujal povinností režiséra, což je role, kterou si osahal u seriálů Outbreak Company a Jahari Ore no Seišun LoveCome wa Mačigatte Iru. Zoku. Pravou rukou mu bude Macubara Kacura. Hlavním scénáristou se stal Óči Keiičiró, jenž psal scénáře k mnoha epizodám Aikacu! Idol Kacudó!. Návrhy postav nakreslil Kamimoto Kanetoši, který navrhoval postavy i pro anime Taišó Jakjú Musume. a první sérii Dagaši Kaši. Kamimoto se ujal i funkce předního režiséra animace. Masuda Kuniaki, Takeuči Tecuja a Araki Rjó byli oznámeni jako hlavní animátoři.

Aoki Kaoru vytvořila návrh výpravy, zatímco Jošihara Šuničiró se stal vedoucím výpravy. Pozadí budou kreslit lidé ze studia Bihó. Barevnou paletu vybírala Iwaida Jó. Pozici hlavního kameramana zaujal Nakamura Júta. Hiraki Daisuke se ujal střihu.

Misawa Jasuhiro skládá hudební doprovod. Jeho tvorbu jsme mohli slyšet například v několika sériích anime Minami-ke, Juru Juri a Himóto! Umaru-čan. Hudbu pro seriál produkuje Nippon Columbia. Vedoucím zvukařem se stal Motojama Satoši, za nímž stojí studio Magic Capsule.

Jedné noci z nebe sestoupí záhadná dívka jménem Hina se zvláštními schopnostmi. Ujme se jí Nitta, člen jakuzy, který si sám není jist, zdali toho nebude brzy litovat. Hinina moc se sice někdy hodí, ale co když ji jednou použije proti němu? Stejnojmenná předloha kreslíře Ótake Masaoa v současné chvíli čítá třináct svazků. Nové kapitoly vycházejí pravidelně každý měsíc v časopise Harta, jejž publikuje Enterbrain spadající pod nakladatelství Kadokawa.