Adaptace mangy Hinamatsuri

V září byla oficiálně oznámena animovaná adaptace mangy Hinamatsuri. Nyní v polovině listopadu došlo ke zveřejnění bližších informací o podobě adaptace, její premiéře a tvůrčím týmu. Adaptace bude mít podobu televizního seriálu, s jehož premiérou se počítá v dubnu příštího roku. Zveřejněný propagační obrázek můžete vidět vlevo. Hlasové obsazení hlavních ani vedlejších postav v současné době není známo. Animační práce byly svěřeny studiu feel., které se postaralo například o seriály Kono Bijutsubu ni wa Mondai ga Aru! a Tsuki ga Kirei.

Oikawa Kei se ujal povinností režiséra, což je role, kterou si osahal u seriálů Outbreak Company a Yahari Ore no Seishun LoveCome wa Machigatte Iru. Zoku. Pravou rukou mu bude Matsubara Katsura. Hlavním scénáristou se stal Oochi Keiichirou, jenž psal scénáře k mnoha epizodám Aikatsu! Idol Katsudou!. Návrhy postav nakreslil Kamimoto Kanetoshi, který navrhoval postavy i pro anime Taishou Yakyuu Musume. a první sérii Dagashi Kashi. Kamimoto se ujal i funkce předního režiséra animace. Masuda Kuniaki, Takeuchi Tetsuya a Araki Ryou byli oznámeni jako hlavní animátoři.

Aoki Kaoru vytvořila návrh výpravy, zatímco Yoshihara Shunichirou se stal vedoucím výpravy. Pozadí budou kreslit lidé ze studia Bihou. Barevnou paletu vybírala Iwaida You. Pozici hlavního kameramana zaujal Nakamura Yuuta. Hiraki Daisuke se ujal střihu.

Misawa Yasuhiro skládá hudební doprovod. Jeho tvorbu jsme mohli slyšet například v několika sériích anime Minami-ke, Yuru Yuri a Himouto! Umaru-chan. Hudbu pro seriál produkuje Nippon Columbia. Vedoucím zvukařem se stal Motoyama Satoshi, za nímž stojí studio Magic Capsule.

Jedné noci z nebe sestoupí záhadná dívka jménem Hina se zvláštními schopnostmi. Ujme se jí Nitta, člen jakuzy, který si sám není jist, zdali toho nebude brzy litovat. Hinina moc se sice někdy hodí, ale co když ji jednou použije proti němu? Stejnojmenná předloha kreslíře Ootake Masaoa v současné chvíli čítá třináct svazků. Nové kapitoly vycházejí pravidelně každý měsíc v časopise Harta, jejž publikuje Enterbrain spadající pod nakladatelství Kadokawa.

Zanechte komentář