Chladné zimní dny rozjasní adaptace Hakumei to Mikochi

Začátkem srpna byla zveřejněna zpráva, že dojde k animované adaptaci mangy Hakumei to Mikochi. V pátek 20. října došlo k odhalení bližších informací, mezi nimiž jsou mimo jiné i jména tvůrčího týmu a hlasového obsazení hlavních rolí. Propagační obrázek můžete vidět vlevo, zatímco zveřejněnou upoutávku přikládáme na konec článku. Adaptace bude mít podobu televizního seriálu, jehož premiéru máme očekávat již příští rok v zimě. Vedle oficiálních stránek byl spuštěn i twitterový účet, který naleznete zde.

Režie byla svěřena Andou Masaomimu, který režíroval například seriály Gakkou Gurashi! a Kuzu no Honkai. Hlavní scénáristkou se stala Yoshida Reiko, jež vedla týmy scénáristů u projektů K-On! a Non Non Biyori. O návrhářské práce se postarala animátorka Iwasa Tomoko, která se společně s Itou Mayukou ujala i povinností přední režisérky animace. Kresba pozadí byla svěřena společnosti KUSANAGI. Kuribayashi Daiki se stal vedoucím výpravy, zatímco Sue Nobuhito a Tsunadou Eiko zpracovali návrh výpravy. Barevnou paletu vybírala Nanmoku Yumi. Vedoucím střihu se stala Oikawa Yukie. Vedoucím kameramanem pak Nakagawa Sena. Animační práce má na starost studio Lerche.

Hudební doprovod složil Evan Call, jenž skládat hudbu k seriálu Tokyo ESP a rovněž nadcházejícímu Violet Evergarden. Hudební produkci zaštiťuje společnost Lantis. Iida Satoki se ujal pozice režiséra zvuku. V hlavních rolích se představí Matsuda Risae a Shimoji Shino. První jmenovaná namluví Hakumei a druhá potom Mikochi. Dvojici doplní Yuuki Aoi jako Konju, Anzai Chika jako Sen a Matsukaze Masaya jako Iwashi, jehož vizuální zpracování však ještě zveřejněno nebylo.

Za stejnojmennou předlohou stojí kreslíř Kashiki Takuto, který svou prvotinu začal vydávat v nyní již zaniklém časopise Fellows!, kde manga vycházela od roku 2012. Titul se posléze přesunul do přímého nástupce zaniklého časopisu nazvaného Harta, kde vychází doposud. Dílo zatím vydalo na pět svazků. Nový svazek vychází vždy v polovině ledna nového roku. Manga sleduje každodenní radosti i starosti devíticentimetrových bytostí žijících v lese.

Zanechte komentář