První upoutávka na juri anime Citrus

V pátek byla na oficiálních stránkách chystané anime série Citrus odhalena první upoutávka. V je je krom představení seijú hlavních postav nastíněna i hlavní zápletka. Kromě toho již z dřívějška víme, jaké bude složení produkčního štábu a že se anime do vysílání dostane příští leden.

Do režisérského křesla usedl Takahaši Takeo, který se podílel na obou sériích Ókami to Kóšinrjó a letos pracoval například na anime Hinako Note. Na pozici scénáristy se svého debutu dočkal Hajaši Naoki. Za hlavní režií animace a grafickým ztvárněním postav stojí Idžúin Izuro, který se podílel například na anime Barakamon. Práce probíhá ve studiu Passione. Předlohou anime je manga, která pochází od autorky vystupující pod jménem Saburóta. Manga začala vycházet v roce 2012 a od té doby se fanoušci dočkali sedmi svazků, z nichž poslední se na pultech objevil 16. června.

Příběh začíná tím, že protagonistka Juzu musí kvůli novému sňatku své matky změnit školu. Její nová škola je čistě dívčí, velice striktní a konzervativní, což jí vzhledem k tomu, že miluje zábavu a módu, vůbec nevyhovuje. Hned první den si zde nadělá plno nepřátel, mezi které patří i Mei, prezidentka studentské rady. Pro Juzu je tak neuvěřitelný šok, když zjistí, že Mei je její nevlastní sestra, se kterou bude muset bydlet. A aby toho nebylo málo, tak Mei jednou Juzu překvapí a zničehonic ji políbí.

zdroje:   ANN,  Crunchyroll