Odhalena premiéra filmu Mazinger Z

Producenti již nějakou dobu chystaného snímku zvaného Mazinger Z / INFINITY se dlouho zdráhali zveřejnit datum, kdy bude film uveden do kin v Japonsku. Nově zveřejněná upoutávka k filmu však konečně pro diváky stanovila pevný termín, v němž si film odbude premiéru na domácí půdě. Stane se tak hned zkraje příštího roku, a sice v sobotu 13. ledna. Ještě předtím si však film odbude premiéru v Itálii, ve které vstoupí do kinosálů letos 27. října. Projekt oslavuje 45. výročí stejnojmenné mangy Nagaie Goua a souběžně produkovaného anime. Toei Animation film produkuje i animuje, zatímco její mateřská společnost Toei bude snímek distribuovat do kin.

Shimizu Junji se ujal režisérských povinností. Dříve režíroval například krátký Yuu Gi Ou film z roku 1999 a televizní seriál Fresh Precure!. Pravou rukou mu je Nakano You, která pracovala na obrazových scénářích k dílčím epizodám seriálů Tytania a Hundred. CGI složku režíruje Nakazawa Daiki, který dělal na Kyousougiga. Scénář napsal mangaka Ozawa Takahiro. Návrhy postav nakreslil Iijima Hiroya, jenž se podílel na anime Afro Samurai a Jikan no Shihaisha. Mechanické návrhy nakreslil Yanase Takayuki, mezi jehož úspěchy patří návrhářské práce na Zegapain a Ergo Proxy. Ujiie Makoto se stal vedoucím výpravy, kterým byl i v případě seriálu Gokukoku no Brynhildr.

Hudební doprovod složil Watanabe Toshiyuki, jehož kompozice zněly v anime Devilman Lady a Uchuu Kyoudai. Mizuki Ichirou nazpíval novou verzi své písně „Mazinger Z“, která sloužila jako doprovodná skladba k úvodním titulkům původního seriálu. V hlavních rolích se představí Morikubo Shoutarou a Kayano Ai. Ty dále doplní Uesaka Sumire, Takagi Wataru, Hanae Natsuki, Yamaguchi Kappei, Kikuchi Masami, Morita Junpei, Shimada Bin, Shioya Kouzou a Ishizuka Unshou.

Původní anime Mazinger Z se začalo vysílat v roce 1972 a vydalo na devadesát dva epizod. Nagaiova manga vydala na pět svazků. V hlavní roli stojí Kabuto Kouji, který se v kokpitu obrovského robota Mazinger Z. Staví se v něm na odpor proradnému nepříteli jménem Dr. Hell, jenž se snaží ovládnout svět. Film je situován deset let po událostech televizního seriálu. Kouji se po porážce Dr. Hella stal vědcem, avšak doba míru se ukáže být pomíjivou, když je pod horou Fuji nalezena neznámá forma života, která může lidstvo opět uvrhnout do chaosu. Je na Koujim, aby učinil rozhodnutí a opět se jal pilotování Mazingera Z a zabránil možné zkáze života na Zemi.

Zanechte komentář