Originální Just Because! na podzim

Červnové číslo Gakken’s Megami Magazine oznámilo společný projekt kreslíře Himury Kisekiho (Sword Art Online: Progressive, Getsuyoubi no Tawawa) a autora light novel Kamoshidy Hajimeho (Sakurasou no Pet na Kanojo). Jedná se o originální anime sérii s názvem Just Because!, která se bude vysílat v letošní podzimní sezóně. Na televizních obrazovkách se objeví poprvé 5. 10. ve 21:00 na stanici AT-X a později i na Tokyo MX, TV Kanagawa, MBS a BS Fuji. Upoutávku s ukázkou úvodní znělky „over and over“ můžete zhlédnout pod článkem.

Příběh nás přenese do třetího ročníku střední školy, téměř ke konci druhého semestru, kdy studentům zbývá jen chvíle do konce studia. Každý už jen odevzdaně čeká na poslední den školy. A právě v ten okamžik do děje vstupuje nový student Izumi Eita, kterého však všichni dobře znají — byl jejich spolužákem na nižší střední. Zvláštní doba, v níž se vrací, všechny znovu spojí dohromady. Jako by jim do života vnesl nový vítr ve chvíli, kdy už si všichni mysleli, že jejich středoškolský život skončí jenom tak.

Izumi Eita, kterého namluví Ichikawa Aoi, žil ve městě v době, kdy navštěvoval nižší střední, avšak pak se přestěhoval pryč. Velice blízce se kamarádil se Soumou Harutem (Taishi Murata), hráčem baseballu, který již má po střední škole jistou práci. Jejich spolužačkou na nižší střední byla Natsume Mio (Isobe Karin), jež by ráda nastoupila na univerzitu, a proto pilně studuje. Další postavou je Morikawa Hazuki (Yoshino Yuna), členka školní kapely. Přestože její rodina hospodaří na farmě od dob jejího pradědečka, ona už se rozhodla, na jakou univerzitu půjde. Komiya Ena (Lynn) je druhačka a členka školního fotografického kroužku, kterému bohužel hrozí zrušení. Během honby za fotografií do soutěže, která má kroužek zachránit, je svědkem opětovného setkání Eita a Haruty.

Anime bude u PINE JAM režírovat Kobayashi Atsushi, který dělal epizodního režiséra u Girls & Panzer, Prison School či Blood-C a roli hlavního režiséra si vyzkouší poprvé. Scénář napíše již zmíněný Kamoshida Hajime a o návrh postav se postará Himura Kiseki. Yoshii Hiroyuki upraví návrhy postav pro animátory. Hudbu a úvodní znělku anime zajistí zpěvačka a skladatelka písní Yanagi Nagi (Nagi no Asukara, Yahari Ore no Seishun LoveCome wa Machigatte Iru, Bakemonogatari), závěrečnou znělku nazpívají seiyuu ženských postav Isobe Karin, Yoshino Yuna a Lynn. Producentem se stal Fukunaga Keisuke (Getsuyoubi no Tawawa).

Zanechte komentář