Nová adaptace příběhů Itoua Junjiho

Ve čtvrtek 10. srpna došlo k otevření oficiálních stránek nového animovaného projektu, který bude adaptovat dílo mangaky Itoua Junjiho. Půjde o televizní seriál, jehož premiéry se dočkáme příští rok v zimě. Název projektu zní prostě Itou Junji ‚Collection‘“. Do této kolekce autorových hororových příběhů patří jedenáct knih – dvousvazková Tomie, jednosvazkový Frankenstein a sbírky kraťasů Souichi no Katte na Noroi, Shibito no Koiwazurai, Dassouhei no Iru Ie, Rojiura, Kubi no Nai Choukoku, Umeku Haisuikan, Bohyou no Machi a Yami no Koe. Které příběhy budou v seriálu adaptovány, prozrazeno nebylo.

Z tvůrčího týmu nebylo odhaleno příliš. Známe pouze jméno režisérky a návrhářky postav v jedné osobě, kterou je Tagashira Shinobu. Tagashira začala v anime branži pracovat v polovině devadesátých let jako animátorka. Svůj otisk zanechala například v seriálu Shoujo Kakumei Utena a OVA Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan – Tsuioku-hen. S příchodem první Hunter x Hunter série se dočkala povýšení na animační režisérku, poslední epizodu seriálu i sama režírovala. U OVA Hunter x Hunter: Greed Island se poprvé stala návrhářkou postav. Její velký režisérský debut přišel v roce 2013 se seriálem Diabolik Lovers. O animační práce se postará Studio DEEN.

Pro Itoua Junjiho nejde o první animovanou adaptaci jeho díla. V roce 2012 se zpracování do anime dočkala jeho dvousvazková manga Gyo. Adaptace měla podobu hodinového filmu. Režíroval jej Hirao Takayuki. Návrhy postav nakreslil Takahashi Takurou, jenž se společně s animátorem Nakamurou Makotem postaral i o animační režii. Hudební doprovod složil Shiina Gou. Projekt produkoval Aniplex a animovalo studio ufotable.

Zanechte komentář