Netflix se rozjíždí s produkcí anime

Je tomu už pár let, co se na streamovací službě Netflix začala objevovat anime jako Naruto, Bleach a další. K dnešnímu dni se již honosí slušivou nabídkou anime nejrůznějšího druhu a začíná tak nabourávat trh, kterému dlouhou dobu dominovala dvojice Crunchyroll a Funimation. Jak jsme již dříve psali, Netflix nyní začal i s produkcí anime, která se zpočátku objeví výhradně v jeho programové nabídce.

Včera na akci Netflix Slate 2017 konané na Mezinárodním fóru v Tokiu bylo oznámeno hned několik dalších anime, ke kterým Netflix získal výhradní právo distribuovat je buďto v zahraničí, nebo dokonce i v Japonsku. K výše zmiňovanému Perfect Bones, které změnilo název na B: The Beginning, se jako skutečně originální Netflix produkce připojí i A.I.C.O.: Incarnation od studia Bones a režiséra Muraty Kazuji, jenž pracoval na Suisei no Gargantia. Příběh bude zasazen do roku 2035, dva roky poté, co se na Zemi objevila nová umělá forma života. Ta vznikla díky nehodě při výzkumu a odstavila tak výzkumné středisko, do kterého lidstvo vkládalo své naděje. Jeden středoškolák pak potká dívku, jež v sobě ukrývá tajemství ohledně této nehody. Premiéru by si anime mělo odbýt v příští jarní sezóně.

Další ohlášenou originální sérií bude převyprávění anime Saint Seija, jež se na televizích objevilo v 80. letech. Oznámeno bylo, že se dočkáme dvanácti epizod, takže celá původní série se znovu zadaptovat nestihne. Na produkci bude pracovat studio Toei Animation, které zaměstnalo režiséra Ašina Jošiharua (Mahó Šódžo Tai Arusu), designérku Nišii Terumi (Mawaru Penguindrum) a celou řadu scénáristů ze západu. Již předem bylo také dáno na vědomí, že se bude jednat o CGI animaci.

Už delší dobu se pak vědělo o projektu Devilman: Crybaby. Na akci byli oznámeni seijú a odprezentována také druhá upoutávka. Animace se ujalo menší studio Science Saru režiséra Juasy Masaakiho, jehož styl si můžete pamatovat z Kemonozume či Ping Pong. V hlavních rolích se nám pak představí Murase Ajumu (Hinata Šójó z Haikjú!!) a Učijama Kóki (Júki Nacuno z Šiki).

Na akci se objevily také série, pro které Netflix dostal streamovací práva. Jedná se o Baki, Sword Gai The Animation a Lost Song. Poslední z jmenovaných dokonce na akci ukázal upoutávku, která však zatím neobsahovala ukázku animace.

zdroje:   MAL,  AniDB