Kinniku Šódžo Tai chystají novou desku

Japonská progressive metalová kapela Kinniku Šódžo Tai na svých stránkách oznámila, že chystá novou desku. Album nazvané „Future!“ půjde do prodeje letos ve středu 25. října. Obsah desky budou tvořit kompletně nové skladby; na albu nebudou žádné dříve vydané singly. Podobný přístup kapela naposledy praktikovala u desky nazvané „Saigo no Seisen“, která vyšla před dvaceti lety. Délka desky zatím známa není, ovšem CD by mělo obsahovat jedenáct písní.

Album vyjde ve třech verzích – regulérní edici, limitované edici A a limitované edici B. Regulérní edice nabídne desku samotnou za tři tisíce jenů. Limitovaná edice A nabídne hudební CD z regulérní edice a k tomu přibalí Blu-ray disk se záznamem živého vystoupení, na kterém kapela hrála výhradně písně ze svého třetího alba „Neko no Tebukuro“. Limitovaná edice B nabídne totéž, avšak místo Blu-ray disku půjde o DVD. Za verzi s BD kupující zaplatí pět tisíc jenů, za verzi s DVD pak o pět set jenů méně.

K albu kapela chystá doprovodnou koncertní tour. Ta zahájí 11. listopadu v Nagoji, posléze se 16. listopadu přesune do Tokia. 25. listopadu bude následovat koncert v Ósace a 10. prosince tour vyvrcholí zpátky v Tokiu. Kapelu v druhé polovině roku 1980 založili Ócuki Kendži a Učida Júičiró. V roce 1988 opustili nezávislou scénu a upsali se vydavatelství TOY’S FACTORY, pod jehož značkou ještě týž rok vydali svou první velkou desku „Buddha L“. V roce 1999 se kapela rozpadla. O několik let později, v roce 2006, se ovšem někdejší členové dali opět dohromady a začali znovu vystupovat. Na svůj návrat následující rok navázali novou deskou „Šindžin“.