Inujašiki se představuje v první upoutávce

S blížícím se začátkem televizního vysílání anime Inujašiki se objevuje stále více podrobností. Naposledy jsme prostřednictvím televizní upoutávky (k nahlédnutí pod článkem) měli možnost spatřit první záběry a poslechnout si část úvodní znělky. Ta nese název „My Hero“ a pochází od japonské rockové skupiny MAN WITH A MISSION.

Protagonistou příběhu je 58letý Inujašiki Ičiró, který nemá zrovna šťastné období. Díky jeho stařeckému vzhledu jej okolní svět, včetně jeho rodiny, vnímá jako již neschopného jedince a ignoruje jej. A aby toho nebylo málo, zjistili doktoři, že má rakovinu a že mu nezbývá moc času. Když už to vypadá, že nemůže být hůře, zasáhne jej oslepující světlo z nebe. Vzpamatuje se sice bez zranění, ale brzy si na svém těle začne všímat změn.

Anime je adaptací mangy, jejímž autorem je Oku Hiroja. Toho můžete znát například díky sérií Gantz, jejíž předlohy je rovněž autorem. Pozice hlavního režiséra se ujal Sató Keiiči (Tiger & Bunny, Karas), kromě toho se na režii bude podílet i Jabuta Šúhei (režisér CG v Šingeki no Kjodžin, No Game No Life). Za scénářem stojí Seko Hiroši (Owari no Seraph, Mob Psycho 100) a o ztvárnění postav se postaral Onda Naojuki (Ergo Proxy, filmová série Berserk).

zdroj:   ANN