Gundam 0080 na Blu-ray

Šestidílné OVA Kidou Senshi Gundam 0080: Pocket no Naka no Sensou se již brzy dočká remasterovaného vydání na discích Blu-ray. Oficiální datum, kdy půjde BD krabice do projede, bylo stanoveno na letošního 29. srpna. Krabice bude k dostání po dobu jednoho roku, posléze vydavatel přestane do obchodů dodávat nové kopie. Box bude obsahovat všech šest epizod a dalších dvacet minut bonusového materiálu, mezi nějž patří například krátký film „ALL THAT GUNDAM“ vytvořený k desátému výročí značky, čisté verze openingu i endingu, upoutávky i reklamy a několik hudebních klipů. Ke čtvrté a šesté epizodě byl nahrán nový zvukový komentář, který poskytli seiyuu Namikawa Daisuke, Tsujitani Kouji a Hayashibara Megumi.

Mezi další materiály patří stostránková brožura „0080 Creation Archives“, která vedle náčrtů a ilustrací nabídne rozhovory se členy tvůrčího týmu, jako byli Takayama Fumihiko, Izubuchi Yutaka, Akitaka Mika, Iso Mitsuo, Horiguchi Shigeru, Nakayama Koutarou a Uchida Kenji. Aby toho nebylo náhodou málo, bude obsahem ještě doprovodný román Chris ga Miru Yume, který v roce 1988 napsal Yamaga Hiroyuki. Krabice vyjde kupujícího na 15 000 jenů (cca 3 000 korun).

Režii má na svědomí Takayama Fumihiko, jenž byl jedním z nejaktivnějších epizodních režisérů anime Choujikuu Yousai Macross. Scénáře ke všem epizodám napsal Yamaga Hiroyuki, autor filmu Ouritsu Uchuugun: Honneamise no Tsubasa. Osobitý ilustrátor Mikimoto Haruhiko nakreslil návrhy postav. Izubuchi Yutaka se postaral o všeobecné návrhářské práce. Robotické jednotky navrhoval Ookawara Kunio. Studio Sunrise zařídilo animační stránku věci, zatímco společnost Bandai se postarala o distribuci.

Hudební doprovod složil Kashibuchi Tetsurou, který spolupracoval i na OVA Soujuu Senshi Psychic Wars. V hlavních rolích se objevili Namikawa Daisuke, Tsujitani Kouji a Hayashibara Megumi. Namikawa namluvil Alfreda Izuruhu, jedenáctiletého školáka, který se připlete do nebezpečí, aniž by si to uvědomoval. Tsujitani namluvil Bernarda Wisemana, mladého infiltrátora ze Zeonu. Hayashibara propůjčila hlas Christině Mackenzie, testovací pilotce z Federace. Osudy těchto i dalších postav se propletou v příběhu, který jednoho malého kluka naučí, že válka není taková legrace, jak by se mohlo v dětských očích zdát.

Zanechte komentář