Haikara-san ga Tóru letos i příští rok

topimg_pcPo loňském úvodním oznámení nové animované adaptace mangy s názvem Haikara-san ga Tóru se oficiální zdroje konečně uvolily zveřejnit bližší informace. Došlo k tomu skrze oficiální stránky projektu. Adaptace bude mít podobu dvou celovečerních filmů. První z nich bude do kin nasazen ještě letos, a sice 11. listopadu; druhý bude následovat někdy v průběhu roku 2018. Filmy distribuuje společnost Warner Brothers Eiga. Na zveřejněný propagační obrázek se můžete podívat vlevo.

Scénář k oběma snímkům napsal Furuhaši Kazuhiro, který se rovněž ujal režie prvního dílu. Furuhaši je podepsán pod filmovou sérií Kidó Senši Gundam Unicorn a seriálem Hunter x Hunter z roku 1999. Režie druhého dílu se ujala Kase Micuko, jež vedla projekty Saišúheiki Kanodžo a Ristorante Paradiso. Návrhy postav nakreslila Nišii Terumi, jako tomu bylo i u Mawaru Penguindrum a Kimi no Iru Mači. Vedoucím výpravy byl jmenován Akijama Kentaró, jehož společnost Studio Pablo bude mít na starosti pozadí. Barevnou paletu vybíral Cudžita Kunio. Animační práce má na starosti Nippon Animation.

Hudební doprovod skládá Óšima Mičiru, jejíž tvorbu jsme mohli slyšet například v seriálech Hagane no Renkindžucuši a Akagami no Širajuki-hime. O režii zvuku se postará Wakabajaši Kazuhiro, který stejnou roli zastával u prvního filmu Ghost in the Shell. V hlavních rolích uslyšíme Hajami Saori a Mijano Mamorua. Hajami Saori k prvnímu filmu nazpívá doprovodnou píseň „Jume no hate made“, kterou složila zpěvačka a písničkářka Takeuči Marija. Singl vyjde 8. listopadu.

bd

Za manga předlohou z roku 1975 stojí kreslířka Jamato Waki, jejíž příběh vydal na sedm svazků. Manga sleduje osudy Hanamury Benio, která zoufale uniká smluvenému sňatku s mladým armádním nadporučíkem Idžúin Šinobuem. Dílo se již roku 1978 dočkalo animované seriálové adaptace, která vydala na dvaačtyřicet epizod. Seriál koncem loňského roku vyšel zrestaurován na Blu-ray.