Haikara-san ga Tooru letos i příští rok

topimg_pcPo loňském úvodním oznámení nové animované adaptace mangy s názvem Haikara-san ga Tooru se oficiální zdroje konečně uvolily zveřejnit bližší informace. Došlo k tomu skrze oficiální stránky projektu. Adaptace bude mít podobu dvou celovečerních filmů. První z nich bude do kin nasazen ještě letos, a sice 11. listopadu; druhý bude následovat někdy v průběhu roku 2018. Filmy distribuuje společnost Warner Brothers Eiga. Na zveřejněný propagační obrázek se můžete podívat vlevo.

Scénář k oběma snímkům napsal Furuhashi Kazuhiro, který se rovněž ujal režie prvního dílu. Furuhashi je podepsán pod filmovou sérií Kidou Senshi Gundam Unicorn a seriálem Hunter x Hunter z roku 1999. Režie druhého dílu se ujala Kase Mitsuko, jež vedla projekty Saishuuheiki Kanojo a Ristorante Paradiso. Návrhy postav nakreslila Nishii Terumi, jako tomu bylo i u Mawaru Penguindrum a Kimi no Iru Machi. Vedoucím výpravy byl jmenován Akiyama Kentarou, jehož společnost Studio Pablo bude mít na starosti pozadí. Barevnou paletu vybíral Tsujita Kunio. Animační práce má na starosti Nippon Animation.

Hudební doprovod skládá Ooshima Michiru, jejíž tvorbu jsme mohli slyšet například v seriálech Hagane no Renkinjutsushi a Akagami no Shirayuki-hime. O režii zvuku se postará Wakabayashi Kazuhiro, který stejnou roli zastával u prvního filmu Ghost in the Shell. V hlavních rolích uslyšíme Hayami Saori a Miyano Mamorua. Hayami Saori k prvnímu filmu nazpívá doprovodnou píseň „Yume no hate made“, kterou složila zpěvačka a písničkářka Takeuchi Mariya. Singl vyjde 8. listopadu.

bd

Za manga předlohou z roku 1975 stojí kreslířka Yamato Waki, jejíž příběh vydal na sedm svazků. Manga sleduje osudy Hanamury Benio, která zoufale uniká smluvenému sňatku s mladým armádním nadporučíkem Ijuuin Shinobuem. Dílo se již roku 1978 dočkalo animované seriálové adaptace, která vydala na dvaačtyřicet epizod. Seriál koncem loňského roku vyšel zrestaurován na Blu-ray.

Zanechte komentář