V Japonsku vznikla první škola zaměřená na virtuální realitu

vr_nahledVirtuální realita (VR), augmentovaná realita (AR) a smíšená realita (MR) jsou si navzájem podobné technologie, o které je aktuálně velký zájem i ze stran IT firem. A jak už to u nových technologií bývá, tak i tady chybí odborníci, co by tyto novinky integrovali do softwaru. Proto prvního dubna byla spuštěna první profesionální akademie zaměřená na virtuální realitu ve čtvrti Očanomizu v Tokiu.

Výběrové řízení na studenty bylo velice náročné – v listopadu se konal workshop pro 350 uchazečů, kteří prošli prvním sítem. Postupem času byl tento počet redukován až na konečných 30 uchazečů. Samotné lekce se konají každé sobotní odpoledne, trvají 5 hodin a jsou vedeny odborníky v oboru. Navíc žáci v průběhu týdne dostávají domácí úkoly. Kromě toho škola udržuje „guildu“, jejímž cílem je spojovat studenty a absolventy s lidmi z praxe. Díky tomu drží krok s nejnovějšími pokroky v technologiích a po studiu snáze naleznou práci. Pro studenty je určitě dobré i to, že je škola nestojí ani korunu – škola je financována firmami, které lační po nových talentech.

Samotné studium má studenty připravit na všechno týkající se VR – od technických principů přes přímý vývoj VR her v programu Unity až po plánování a vedení projektů. Kromě toho se na škole pravidelně konají konference, jejichž cílem je sdílet nové poznatky v oboru.

zdroj:   ANN