Originální počin Yoake Tsugeru Lu no Uta

utaVe čtvrtek 19. ledna došlo k oficiálnímu odhalení dalšího projektu režiséra Yuasy Masaakiho. Půjde o originální celovečerní animovaný film, který do japonských kin vstoupí již letos v pátek 19. května. Snímek ponese název Yoake Tsugeru Lu no Uta a má být dlouhý sto deset minut. Film distribuuje společnost Touhou, která jej vedle BS Fuji, Fuji TV a animačního studia Science Saru také produkuje. Vedle oficiálních stránek, které zveřejnily první upoutávku, byl spuštěn i twitterový účet.

Yuasa Masaaki se ujal režisérských povinností a sepsání scénáře, s nímž mu pomohla Yoshida Reiko. Návrhy postav nakreslila mangaka Nemu Youko, mezi jejíž díla patří například Gozen 3-ji no Muhouchitai. Její návrhy pro animátory překreslil Itou Nobutake, který s Yuasou spolupracoval mimo jiné na seriálech Kemonozume a Kaiba. Itou se postará i o animační režii. Vedoucím výpravy se stal Oono Kouji, jenž se podílel na filmech Hells a Sarusuberi. Animační práce má v rukou Yuasovo vlastní studio Science Saru.

Hudební doprovod složil Muramatsu Takatsugu, jehož tvorbu jsme mohli slyšet ve filmu Omoide no Marnie. Režie zvuku se ujala Kimura Eriko. V hlavních rolích uslyšíme Shimodu Shoutu, Tani Kanon, Shinoharu Shinichiho a další. Doprovodnou píseň „Uta Utai no Ballad“ k filmu nazpívá Saitou Kazuyoshi. Yoake Tsugeru Lu no Uta je druhým z Yuasových tří současných projektů. Prvním je snímek Yoru wa Mijikashi Aruke yo Otome, jehož premiéry se dočkáme 7. dubna. Třetím je pak stále neoznámená televizní série, na níž dělá s animátorem a režisérem Oshiyamou Kiyotakou. Oficiálního odhalení této série bychom se, dle Yuasových slov, měli dočkat v závěru března na akci AnimeJapan2017.

Zanechte komentář