Animovaný orange se podívá i na filmová plátna

news_xlarge_orangemovieZávěrečný díl animovaného seriálu orange byl hodinovým speciálem, přičemž první polovina byla tradiční závěrečná epizoda a druhá polovina byla věnována rozhovorům s tvůrci a seiyuu. V závěru tohoto speciálu pak došlo k odhalení chystaného filmu. Ten ponese název orange -mirai- a v japonských kinech se ho dočkáme již letos v pátek 18. listopadu. Předprodej lístků začne 14. října. Promítat se bude v omezeném rozsahu pouze po dobu čtrnácti dní. Píseň „Mirai“ k závěrečným titulkům televizní série poslouží filmu jako doprovodná píseň. Tvůrčí tým i hlasové obsazení zůstává totožné se seriálem.

Režie se ujal Hamasaki Hiroshi, který má na svědomí seriály Texhnolyze a Shigurui. Jako vrchní režisérka mu pomáhá Nakayama Naomi, jež se jako pomocná režisérka podílela na seriálech Casshern Sins a novém Hunter x Hunter. Scénář k filmu napsala Kakihara Yuuko, jejíž jméno je spjato i s projekty Persona 4 The Animation a Digimon Adventure tri. Návrhy postav nakreslil Yuuki Nobuteru, který se společně s Kitao Masaruem a Takasu Miyako podělil o povinnosti předního režiséra animace. Střihu se ujal Kasahara Yoshihiro. Ichikura Kei se postaral o výpravu. Namiki Satoshi se stal hlavním kameramanem. Takeda Masayoshi režíroval CGI složku. Animační práce obstaralo studio Telecom Animation Film. Produkční plánování měla na starost společnost TMS Entertainment. Distribuci filmu zajistí Touhou Eizou Jigyoubu.

Hudební doprovod složil Tsutsumi Hiroaki, jehož tvorbu bylo možné slyšet v anime Kuromukuro a Ao Haru Ride. Nagasaki Yukio přijal pozici zvukového režiséra, zatímco Konno Yasuyuki vytvořil zvukové efekty. V hlavních rolích se vracejí Hanazawa Kana, Yamashita Seiichirou, Furukawa Makoto, Kinugawa Rika, Takamori Natsumi a Okitsu Kazuyuki.

Film částečně shrne události ze seriálu a následně bude vyprávět i o dění po nich. Vše uvidíme z pohledu Suwy. Předlohou nových událostí budou dvě nové kapitoly původní mangy, které vydá autorka Takano Ichigo v následujících číslech časopisu Gekkan Action. Číslo s první kapitolou vyjde 25. října, další potom o měsíc později.

Zanechte komentář