Yamato opět vyplouvá

Ce3ZeyiUAAAkQsK.jpg largeMinulý rok v srpnu jsme informovali o plánovaném pokračování anime Uchuu Senkan Yamato 2199. Nešlo však o oficiální oznámení, jelikož se celý projekt nacházel pouze ve fázi přípravy. Nyní došlo k otevření oficiálních stránek. Ty přinesly informace o základní kostře tvůrčího týmu a vedle toho také upoutávku, kterou přikládáme ke zhlédnutí pod článkem. Nové anime ponese název Uchuu Senkan Yamato 2202: Ai no Senshi-tachi (v překladu „Vesmírný bitevník Jamato 2202: Bojovníci za lásku“). Půjde o filmovou heptalogii. Premiéry prvního filmu se dočkáme 25. února 2017, kdy bude snímek uveden do patnácti japonských kin, ve kterých setrvá po dobu dvou týdnů.

Režie se ujal Habara Nobuyoshi, jenž režíroval mimo jiné anime Break Blade a Soukyuu no Fafner: Dead Aggressor. Pomocným režisérem se stal Kobayashi Makoto, který režíroval například třídílné OVA Ice. Příběhovým editorem a zároveň scénáristou je Fukui Harutoshi, jenž napsal knižní sérii Kidou Senshi Gundam Unicorn a scénář k filmu Space Pirate Captain Harlock. Jako návrhář postav se z předchozí série vrací Yuuki Nobuteru, který v současné době pracuje na seriálu orange. Pod mechanickými návrhy jsou podepsáni Ishizu Yasushi a Tamamori Junichirou; oba se podíleli i na Uchuu Senkan Yamato 2199. Nishizaki Shouji se stal výkonným producentem.

img_mecha_2 img_mecha_3

Oficiální stránky potvrdily návrat postavy Kodaie Susumua a Mori Yuki. Susumua opět namluví Ono Daisuke a k roli Yuki se vrátí Kuwashima Houko. Hudební doprovod složí Miyagawa Akira, jenž skládal hudbu i k předchozímu Yamato projektu. Vedle toho složil hudbu i k seriálům Kaze no Shoujo Emily a Hoshi no Kirby. Filmy bude distribuovat společnost Bandai Visual.

Jako autor námětu je pod projektem podepsán zesnulý Nishizaki Yoshinobu, který stál za realizací původního Uchuu Senkan Yamato seriálu z roku 1974. První film se vedle kin objeví také na vybraných streamovacích službách, a to hned v den premiéry. Při návštěvě kina bude možno předběžně zakoupit limitovanou edici Blu-ray disku s filmem. Oficiálně pak BD a DVD půjdou do prodeje až 24. března příštího roku.

Zanechte komentář