V zimě nás čeká nové anime s idoly

1473462982_1_7_f4cebeab0815669f830b949154d1384aV sobotu 10. září byla oznámena animovaná adaptace hry zvané Idol Džihen pro chytrá mobilní zařízení. Událo se tak prostřednictvím nově otevřených oficiálních stránek, které byly okamžitě naplněny slušnou dávkou obsahu. Vedle očekávané premiéry jsme se dozvěděli o hlasovém obsazení a základních členech tvůrčího týmu. Zveřejněna byla i první upoutávka, kterou přikládáme ke zhlédnutí na konci článku. Adaptace má podobu televizního seriálu, jehož se dočkáme příští rok v zimě. Vysílat se bude na stanicích TOKYO MX a BS Fudži. Jako distributor na projektu spolupracuje společnost MAGES.

Režie se ujal Jošida Daisuke, který doposud dělal převážně jako animátor. Zkušenosti s režií nabral jako epizodní režisér u nového animovaného zpracování mangy Ušio to Tora. Hlavním scénáristou se stal Takajama Naoja, jenž se podílel na seriálech Supernatural a Čihajafuru. K ruce mu budou scénáristé Hajaši Sótaró a Kawašima Sumino. Návrhy postav pro animátory překreslila Išii Mai, která se postará i o přední režii animace. Jakožto epizodní animační režisérka se předvedla u anime Ušio to Tora. Animační práce vznikají společnými silami společností MAPPA a studio VOLN.

Hudebním producentem se stal Cunku, jenž produkoval a skládal hudbu k anime Hjakko. V případě Idol Džihen bude mít na starosti produkci skladeb pro úvodní a závěrečné titulky. V hlavních rolích uslyšíme seijú jako je Jašima Sarara, Fučigami Mai, Ueda Reina, Lynn, Kubo Jurika, Nakaja Sajaka, Jošida Júri, Akasaki Činacu a Jamamoto Nozomi.

Herní předloha měla vyjít již v závěru roku 2014, ovšem následně byla odložena na rok 2015. Titul ovšem doposud nebyl vydán. Vývojářské studio 5pb. na hře stále pracuje. Titul je zasazen do doby, kdy veřejnost ztratila veškerou důvěru ve zkorumpované politiky. Se situací se něco rozhodnou udělat idoly, které vytvoří vlastní partaje a pokusí se vrátit lidem víru v politiku. Návrhy postav pro hru nakreslili Cuteg, Kúčú Jósai, Mikoto Akemi, Micumomo Mamu, Motcun a Tiv. Poslední jmenovaná pak všechny ilustrace unifikovala pro anime.