Svlékání upírů se dočkáme v lednu

akiba_tripNa letošní Tokyo Game Show společnost ACQUIRE oznámila, že jejich populární hra Akiba’s Trip (někdy stylizované jako Akiba Strip) se dočká animované televizní adaptace. Oficální název anime zní Akiba’s trip: The Animation a prozrazen byl i hlavní produkční štáb.

Režie se ujal Hiroši Ikehata, jenž se podílel jako pomocný režisér na anime Black Bullet a roli hlavního režiséra si vyzkoušel u anime Sore ga Seijú!. Scénárista Hjódó Kazuho je mezi fanoušky znám z webové série Relife nebo ze série Tactical Roar. Ztvárnění postav pro televizní obrazovky se ujal Micuda Hadžime, který na této funkci debutuje. Za animaci stojí studio Gonzo.

Příběh se zaměřuje na uskupení „Bojovníci za svobodu v Akibě“ a jejich členy, zejména na chlapce jménem Nanaši. Toho trápili tamější upíři, kterým jde jak o jeho životní energii, tak i o energii dalších otaku pohybujících se v Akihabaře. Jednoho dne byl zachráněn záhadnou dívkou Šizuku, která mu pomohla vzpamatovat se z útoku polibkem. Nyní společně pomáhají bojovníkům za svobodu tím, že vysvlékají upíry, aby se posléze rozpustili na slunci.

zdroje:   SGCafe,  ANN