Lupinova alternativní dobrodružství nekončí

news_xlarge_goemon_posterV pátek 9. září došlo k omezenému promítání filmu Lupin the IIIrd: Džigen Daisuke no Bohjó (v překladu „Lupin Třetí: Hrob Džigena Daisukeho“), na němž byli přítomni i tvůrci tohoto snímku z roku 2014. Především šlo o režiséra Koike Takešiho a producenta Kijozonoa Júa. Po promítání filmu dvojice odhalila nový projekt s Lupinovým jménem. Vzápětí byly otevřeny oficiální stránky. Opět půjde o film, tentokráte s podtitulem Čikemuri no Išikawa Goemon (přeloženo „Cákanec krve Išikawy Goemona“). Snímek vstoupí do kin již příští rok v zimě; přesněji se tak stane 4. února. Zveřejněna byla také první upoutávka, kterou jako tradičně přikládáme pod článkem.

Na hlavních pozicích se vracejí tvůrci předchozího Džigen Daisuke no Bohjó. Režie se tedy opět ujal Koike Takeši, jenž stál například za filmem Redline. Scénář napsal Takahaši Júja, mezi jehož tvorbu se řadí seriály Donten ni Warau a Luck and Logic. Jako kreativní poradce na díle spolupracuje Išii Kacuhito, který režíroval například seriál Piroppo a OVA New Hal & Bons. Produkci koriguje Kijozono Jú. Jako takovou ji zaštiťuje studio TMS Entertainment, které se společně s Showgate postará i o distribuci. Animační stránka věci byla svěřena studiu Telecom Animation Film.

Hudební doprovod složí James Šimodži, jehož tvorbu lze slyšet ve filmu Redline a seriálu Ginga e Kickoff!!. V hlavních rolích uslyšíte současné seijú. Lupina tedy namluví Kurita Keniči; Goemona Namikawa Daisuke; Džigena Kobajaši Kijoši; Mine Sawaširo Mijuki a Zenigatu Jamadera Kóiči.

Alternativní verze Lupinových dobrodružství začala v roce 2012 třináctidílným televizním seriálem Lupin the Third: Mine Fudžiko to Iu Onna (překlad „Žena jménem Mine Fudžiko“), za nímž stála režisérka Jamamoto Sajo. Jejím tvůrčím cílem bylo navrátit se blíže k dospěleji laděné předloze. Na seriál v roce 2014 navázal film Lupin the IIIrd: Džigen Daisuke no Bohjó, jejž režíroval Koike Takeši.

zdroj:  Oficiální stránky