Tiger Mask se vrací

tigermaskwLetos v březnu se zástupci studia Toei nechali slyšet, že se pracuje na novém anime Tiger Mask. V pátek 22. července došlo ke spuštění oficiálních stránek. Nové informace se týkaly formy, plánované premiéry a tvůrčího týmu. Dále byl zveřejněn propagační obrázek a první upoutávka. Vedle stránek byl zprovozněn i twitterový účet. Nový počin ponese název Tiger Mask W a půjde o televizní seriál. Anime se začne vysílat letos na podzim na stanici TV Asahi. Producenti zmiňují, že půjde o „fascinující podívanou propojující tradiční animaci na celuloidech se současnou ruční animací a CGI“. Seriál je součástí oslav šedesátého výročí Toei Animation.

Komura Tošiaki se ujal režisérských povinností, které si vyzkoušel u projektů Ring ni Kakero a několika Precure sérií. Hlavním scénáristou se stal Čiba Kacuhiko, jenž sepsal Freedom a Baby Steps. Návrhy postav nakreslil Kagawa Hisaši, který tak učinil i v případě Saišúheiki Kanodžo a Ray The Animation. Režisérem akční animace se stal ostřílený animátor Hajama Džuniči, který pracoval na OVA DžoDžo no Kimjó na Bóken a filmu Yu-Gi-Oh! The Dark Side of Dimensions. Hudební doprovod složí Takanaši Jasuharu s rockovým uskupením Jaiba, kteří společně skládali hudbu k anime Naruto Šippúden a přidruženým filmům. Animační práce má na starosti Toei Animation.

tiger_still02

Ve světě zápasení se najednou zjevili dva muži s tygří maskou. První zápasník zdědil masku a zápasnické umění po původním tygřím zápasníkovi z let minulých. Původ druhého je nejasný. Oba si podmanili zápasnický svět. Jednou budou muset stanout proti sobě a ačkoliv jsou v ringu protivníci, oba mají stejný cíl – rozprášit tajnou organizaci, která tahá za nitky v zápasnickém světě.

Tiger Mask byl v původní formě manga, za níž stojí autor Kadžiwara Ikki a kreslíř Cudži Naoki. Ta vycházela v letech 1968 až 1971 a vydala na čtrnáct svazků. V roce 1969 došlo k první seriálové adaptaci, která čítala sto pět epizod. Po několika filmových dobrodružstvích se Tiger Mask vrátil do televize s druhou sérií v roce 1981. Druhý seriál je dlouhý třiatřicet dílů.