Podrobnosti o BLAME! filmu

buramu_bizuaruLoni v listopadu jsme informovali o chystané animované adaptaci mangy BLAME!. V polovině července došlo ke spuštění oficiálních stránek, které byly minulý týden naplněny novým obsahem. V první řadě byl zveřejněn první plakát adaptace, který můžete vidět vlevo. Dále bylo potvrzeno, že půjde o film, jejž premiérově nabídne webová streamovací služba Netflix. Snímek by se měl v jejich katalogu objevit během následujícího roku. Dále byla zveřejněna jména tvůrčího týmu a první upoutávka.

Na režisérskou sesli se usadil Seshita Hiroyuki, který režíroval druhou sérii anime Sidonia no Kishi. Pomocným režisérem se stal Yoshihira Tadahiro, jenž na Sidonia no Kishi pracoval jako střihač. Scénář sepsal Murai Sadayuki, který se účastnil i tvorby Mouryou no Hako. Návrhy postav nakreslil Moriyama Yuuki, který se podílel na filmové trilogii Ajin. Vedoucím výpravy se stal Takiguchi Hiroshi, který je podepsán pod filmem 009 Re:Cyborg. Pozice hlavního kameramana byla svěřena do rukou Kataami Mitsunoriho, který se podílel na Mononoke-hime. Animační práce má v rukou studio Polygon Pictures.

S filmovou produkcí je spjat i autor předlohy, Nihei Tsutomu, který se na tvorbě přímo podílí. Nakreslil nové návrhy postav, přepracoval příběh, vypomohl se scénářem a na celý projekt dohlíží jako hlavní poradce. V centru dění původního příběhu stojí Killy, jenž se v nekonečně rozpínajícím městě zvaném Megastruktura snaží najít poslední možnou spásu lidstva – Síťové terminální geny. Na obranu před mnoha nebezpečenstvími, která ho na cestě čekají, nosí Gravitační pulsní pušku.

Zanechte komentář