Gundam THE ORIGIN čtvrtým filmem neskončí

ji_orijinNovinkový portál Gundam.info zveřejnil nové informace o nadcházejícím čtvrtém filmovém zpracování mangy Kidó Senši Gundam: THE ORIGIN. O téže informace byly rovněž doplněny oficiální stránky projektu. Čtvrtý snímek nese podtitul Unmei no Zenja (v překladu „Osudový podvečer“). Film bude uveden do patnácti vybraných kin letos v sobotu 19. listopadu, kde se bude promítat po dobu čtrnácti dní. Již na promítání bude možné zakoupit sběratelskou edici blu-ray disku s filmem. BD a DVD pak oficiálně půjde do prodeje až 9. prosince. CD s hudebním doprovodem by mělo vyjít během ledna příštího roku; přesné datum bude ještě zveřejněno.

Filmovou sérii režíruje Imaniši Takaši, který má na triku mimo jiné OVA sérii Kidó Senši Gundam 0083: Stardust Memory. Na celý projekt dohlíží autor původní mangy Jasuhiko Jošikazu, který se přímo podílí na scénáři, obrazovém scénáři i návrzích postav. Sumisawa Kacujuki zpracovává scénář jako tomu bylo i u Black Jack 21. Návrhy postav nakreslil Kotobuki Cukasa, který pracoval na Ginsókikó Ordian. Předním animačním režisérem se stal Nišimura Hirojuki, jenž navrhoval postavy k seriálu Danball Senki. Projekt produkuje animační studio Sunrise.

Hudební doprovod opět složil Hattori Takajuki, jehož tvorbu bylo možné slyšet v seriálu Space Pirate Captain Harlock: Outside Legend – The Endless Odyssey. Doprovodnou píseň ke čtvrtému filmu nazpívá Moriguči Hiroko, která nazpívala například druhý opening k seriálu Kidó Senši Z Gundam. V hlavní roli Casvala Rem Deikuna, nyní již známého jako Char Aznable, se vrátí Ikeda Šúiči. Lalah Sune nově namluví Hajami Saori.

news_xlarge_GOR4-nomalBD

Film naváže na ten předchozí a bude se věnovat osudovému setkání Chara a dívky Lalah Sune, vědeckým objevům Dr. Minovskyho a střípků ze života Amura Raye. Čtvrtý díl z této filmové série uzavře kapitolu vyprávějící o minulosti postav. Tvůrci však potvrdili, že původně čtyřdílný projekt byl rozšířen a příští rok se máme dočkat zpracování i další dějové části „Bitva o Loum“. Na kolik dílů jim tato dějová část vydá, oznámeno nebylo, ovšem pokud si adaptace udrží stejné tempo jako doposud, pak půjde o další dva filmy.