Gabriel Dropout se dočká animovaného zpracování

news_xlarge_gabriel-animeZářijové číslo měsíčníku Dengeki Daió „g“, jejž publikuje nakladatelství ASCII Media Works, zveřejnilo informaci o chystané animované adaptaci mangy Gabriel Dropout, která v časopise vychází. Půjde o televizní seriál. Datum premiéry zatím nebylo specifikováno. Byla však zveřejněna základní jména tvůrčího týmu. Následovalo spuštění oficiálních stránek a twitterového účtu. Stránky nabídly první pohled na vizuální stránku adaptace.

Režie se ujal Óta Masahiko, který má na triku seriály jako Himóto! Umaru-čan a obě série Juru Juri. Hlavním scénáristou se stal Aošima Takaši, jenž psal například Sabagebu! a Kotóra-san. Návrhy postav nakreslil Kumagai Kacuhiro, který stejnou roli zastal u anime Watašitači, Luck Logic Bu!. Ještě předtím se jako pomocný návrhář postav podílel na seriálu Luck and Logic. Animační práce byly svěřeny studiu Dóga Kóbó, které letos pracovalo mimo jiné na Sanša Sanjó a aktuálně vycházejícím NEW GAME!.

Za předlohou z roku 2014 stojí autor s pseudonymem Ukami. Manga v současné chvíli čítá tři svazky; nejnovější byl vydán letos 26. května. Děj začíná tím, kterak anděl jménem Tenma Gabriela obdrží svůj diplom za úspěšné absolvování andělské školy. Gabriela je společně se svými, nyní již bývalými, spolužáky vyslána na Zemi, kde má navštěvovat klasickou školu. Cílem je v praxi naučit nové anděly co nejvíce o lidech, aby ti posléze mohli navést zbloudilé ovce na správnou cestu. Jenomže jak se ukáže, kdysi pilná Gabriela na Zemi zvlčí a namísto školní docházky nahrabává hodiny v nejnovějším populárním MMORPG. Změna nastane ve chvíli, kdy se děvče dozví, že neposlušní andělé budou převeleni zpět do nebe. Gabriela je tak postavena před těžké rozhodnutí – navštěvovat školu a učit se o lidech, jak měla nakázáno, nebo se nechat poslat zpět domů? Anebo najít tu správnou rovnováhu mezi školou a hraním?

gabriel_cover gabriel_coverbgabriel_coverc