Akční plošinovka Azure Striker Gunvolt se dočká OVA

azure_strikerHerní společnost Inti Creater oznámila na americkém Anime Expu, že se chystá anime adaptace jejich Nintendo 3DS hry s názvem Azure Striker Gunvolt (v Japonsku známá pod názvem Armed Blue: Gunvolt). Nebude se jednat o televizní sérii, nýbrž o OVA, jež se fanoušci dočkají ke konci roku. Dostupná bude digitálně prostřednictvím internetových služeb, jako je například Nintendo eShop. Rovnou vznikla i první půlminutová upoutávka, která je dostupná jak v japonském, tak i anglickém jazyce.

Hra Azure Striker Gunvolt byla vydána v srpnu 2014 na Nintendo 3DS a o rok později i na PC prostřednictvím Steamu. Jedná se o akční plošinovku, která svojí hratelností připomíná známou sérii Mega Man. Hra se odehrává v blízké budoucnosti, kde mnozí lidé získali nadpřirozené schopnosti zahrnující létání, manipulaci s přírodními elementy a elektřinou a další. Mír je na světě udržován díky společnosti známé pod názvem Sumeragi. Nicméně Sumeragi má i nějaké postranní úmysly a je na protagonistovi jménem Gunvolt, aby je odhalil a potlačil.

Animace probíhá v LandQ Studio, o produkci se stará společnost Tóhoku Šinša. O režii se postaral Odaka Jošinori, převodu postav ze hry na anime se ujal Sunagawa Masakazu. A nesmíme zapomenout na pozici hlavního režiséra animace, kde svůj debut zažil Kawase Kódai.

zdroje:   ANN,  Crunchyroll