Podrobnosti o pokračování Hibike! Euphonium

hibikkeV sobotu 4. června došlo k obsáhlé aktualizaci oficiálních stránek anime Hibike! Euphonium. Nové informace se týkaly především nadcházející druhé televizní série, které se dočkáme letos na podzim. Seriál ponese prostý název Hibike! Euphonium 2. Na vyšších tvůrčích pozicích k obměnám nedošlo. Beze změny se rovněž vrátí hlasové obsazení z první série. Web zveřejnil první propagační obrázek, který můžete vidět vlevo.

Režisérské povinnosti si opět rozdělí Ishihara Tatsuya a Yamada Naoko. Ishihara, mezi jehož díla patří Suzumiya Haruhi a Chuunibyou, zastává tradiční režisérskou roli, zatímco Yamada, režisérka K-On! a nadcházejícího Koe no Katachi, vede produkci jako takovou a dohlíží na tvůrčí proces. Scénář sepíše Hanada Jukki, který napsal například Love Live! School Idol Project. Návrhy postav znovu nakreslí Ikeda Shouko, která se podílela na Suzumiya Haruhi no Yuuutsu. Animační práce zůstávají v rukou studia Kyoto Animation.

Starou gardu seiyuu doplní dvě nové příchozí – Tanezaki Atsumi a Touyama Nao. Hudební doprovod seriálu opět složí Matsuda Akito. O zvukovou režii se následně postará Tsuruoka Youta. Novou píseň k úvodní titulkové sekvenci nazpívá TRUE, která k první sérii poskytla píseň Dream Solister. Závěrečnou píseň nazpívá uskupení Kitauji Quartet, které sestává ze čtveřice seiyuu dabující hlavní postavy seriálu. Do kvartetu patří Kurosawa Tomoyo, Asai Ayaka, Toyota Moe a Anzai Chika.

Adaptace vychází z knih autorky Takedy Ayako, jejíž série zatím čítá čtyři díly. Ten první byl loni zadaptován do třináctidílného televizního seriálu, který po odvysílání vyšel na sedmi discích. Těch se prodalo průměrně přes osm tisíc kopií na disk. Děj první série byl následně přetvořen do rekapitulačního filmu, který šel do kin letos 23. dubna.

Zanechte komentář