Nová Danganronpa hned dvakrát týdně

danganronpa3-previewUniverzum kolem herní série Danganronpa je poměrně rozsáhlé a v nadcházející letní sezoně se můžeme těšit na další rozšíření v podobě anime adaptace. Série se skládá ze tří hlavních částí: dvou vizuálních novel (Danganronpa: Kibó no Gakuen to Zecubó no Kókósei a Danganronpa 2: Sajonara Zecubó Gakuen) a spin-offu z pohledu třetí osoby (Danganronpa Another Episode Zettai Zecubó Šódžo). Kromě toho se na letošní rok chystá třetí vizuální novela New Danganronpa V3: Minna no Korošiai Šingakki.

Zpátky ale k nadcházející animované adaptaci. Rozdělená je na dvě části, které se budou vysílat současně. Jsou to Danganronpa 3: The End of Kibógamine Gakuen – Mirai Hen a Danganronpa 3: The End of Kibógamine Gakuen – Zecubó Hen. Obě dvě adaptace navazují na vizuální novelu Danganronpa 2: Sajonara Zecubó Gakuen, přičemž Mirai Hen („Část budoucí“) má sloužit jako závěr dějové linky Kibógamine Gakuen a Zecubó Hen („Část zoufalství“) povypráví příběh před událostmi v této dějové linii. V galerii pod článkem si můžete prohlédnout plakáty pro obě dvě série.

Režie se ujal Kiši Seidži, stejně jako u první řady, a animovat se bude opět u studia Lerche. Scénář napsal Kaihó Norimicu (Gakkó Guraši!, Gunslinger Stratos: The Animation). Autorem děje předlohy je Kodaka Kazutaka, který na anime dohlíží jako vedoucí producent. Hudební podklady pro anime připravuje Takada Masafumi. Původní návrhy postav ze hry přepracovali Amisaki Rjóko a Morita Kazuaki. První zmíněná kreslila návrhy pro anime Sumomo mo Momo mo: Čidžó Saikjó no Jome a druhý například pro Persona 4 The Animation.

Pro Mirai Hen nazpívá úvodní znělku Kurosaki Maon s názvem „Dead or Lie“ a závěrečnou znělku nazpívá skupina Trustrick a ponese název „Recall the End“. Úvodní znělku pro Zecubó Hen dostala na starost kapela Binaria, která nazpívá písničku „Kami-iro Awase“, a o závěrečnou znělku se postará Ogata Megumi s písní „Zettai Kibó Birthday“.

Obě adaptace budou mít premiéru na stanici Tokyo MX, přičemž Mirai Hen se začne vysílat 11. 7. a několik dní na to Zecubó Hen 14. 7. Níže se můžete podívat na upoutávku.