Haikyuu!! se na obrazovky vrátí znovu

hais3V závěru druhé série anime Haiyuu!! bylo oznámeno, že se seriál dočká i série třetí, a to ještě letos na podzim. Rovnou byl zveřejněn i propagační obrázek lákající na nadcházející děj. Seriál ponese podtitul „Karasuno Koukou vs. Shiratorizawa Gakuen Koukou“ (v překladu „Střední škola Karasuno proti akademii Shiratorizawa“). Nyní byly oficiální stránky aktualizovány o další střípky informací. V první řadě byla premiéra upřesněna na letošní říjen. Jako v případě předchozích dvou sérií půjde opět o televizní seriál. K žádným výrazným změnám ve tvůrčím týmu ani hlasovém obsazení nedojde.

Na pozici režiséra se vrací Mitsunaka Susumu, který se jako animátor a režisér akční animace procvičil na seriálu Ookiku Furikabutte. Pomocnou režisérkou se nově stala Ishikawa Mariko, která pro Kuroko no Basuke obstarávala drobné návrhářské práce. Hlavním scénáristou je opět Kishimoto Taku, jenž napsal scénáře například k Boku dake ga Inai Machi. Nové postavy navrhne Kishida Takahiro, který navrhoval i postavy v anime Durarara!!. Přední režii animace si rozdělí Chiba Takahiro a Yahiro Yuuko. Animační práce zůstávají v rukou studia Production I.G.

V hlavních rolích se vracejí Murase Ayumu, Ishikawa Kaito, Hosoya Yoshimasa, Okamoto Nobuhiko, Hino Satoshi, Irino Miyu, Hayashi Yuu, Uchiyama Kouki, Saitou Souma a další. Hudební doprovod složí Hayashi Yuuki a Tachibana Asami. První zmíněný aktuálně dělá na Boku no Hero Akademia a Kiznaiver; druhá potom pracovala na Soul Eater Not!. Zvukovou režii má v rukou Kikuta Hiromi. Předloha kreslíře Furudate Haruichiho doposud čítá jednadvacet tištěných svazků. Animovaná adaptace doposud zpracovala zhruba sedmnáct svazků.

Zanechte komentář