Haikjú!! se na obrazovky vrátí znovu

hais3V závěru druhé série anime Haijú!! bylo oznámeno, že se seriál dočká i série třetí, a to ještě letos na podzim. Rovnou byl zveřejněn i propagační obrázek lákající na nadcházející děj. Seriál ponese podtitul „Karasuno Kókó vs. Širatorizawa Gakuen Kókó“ (v překladu „Střední škola Karasuno proti akademii Širatorizawa“). Nyní byly oficiální stránky aktualizovány o další střípky informací. V první řadě byla premiéra upřesněna na letošní říjen. Jako v případě předchozích dvou sérií půjde opět o televizní seriál. K žádným výrazným změnám ve tvůrčím týmu ani hlasovém obsazení nedojde.

Na pozici režiséra se vrací Micunaka Susumu, který se jako animátor a režisér akční animace procvičil na seriálu Ókiku Furikabutte. Pomocnou režisérkou se nově stala Išikawa Mariko, která pro Kuroko no Basuke obstarávala drobné návrhářské práce. Hlavním scénáristou je opět Kišimoto Taku, jenž napsal scénáře například k Boku dake ga Inai Mači. Nové postavy navrhne Kišida Takahiro, který navrhoval i postavy v anime Durarara!!. Přední režii animace si rozdělí Čiba Takahiro a Jahiro Júko. Animační práce zůstávají v rukou studia Production I.G.

V hlavních rolích se vracejí Murase Ajumu, Išikawa Kaito, Hosoja Jošimasa, Okamoto Nobuhiko, Hino Satoši, Irino Miju, Hajaši Jú, Učijama Kóki, Saitó Sóma a další. Hudební doprovod složí Hajaši Júki a Tačibana Asami. První zmíněný aktuálně dělá na Boku no Hero Akademia a Kiznaiver; druhá potom pracovala na Soul Eater Not!. Zvukovou režii má v rukou Kikuta Hiromi. Předloha kreslíře Furudate Haruičiho doposud čítá jednadvacet tištěných svazků. Animovaná adaptace doposud zpracovala zhruba sedmnáct svazků.